Ալիեւի արձագանքը՝ հայ-ադրբեջանական բանակցությունների մասին հարցին (տեսանյութ) 07/18/2024   16:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ալիեւը բութ մատն է վերեւ պարզել՝ ի պատասխան հարցի, թե ինչպես են ընթանում Երևանի և Բաքվի միջև բանակցությունները։
Ինչպես արդեն հայտնել ենք՝ Ալիեւը մերժել է երկկողմ հանդիպման վերաբերյալ հայկական կողմի առաջարկել ու ցանկացել Փաշինյանի հետ հանդիպել մյունխենյան ֆորմատով, ինչն ընդունելի չի եղել հայկական կողմի համար։
11:59 17/07/2024  |  Միջազգային լրահոսԻլհամ Ալիևը նույնպես մեկնել է Լոնդոն
17:30 03/07/2024  |  ՄեկնաբանությունԲաքվում Կանադայի դեսպանի հետ հանդիպման ժամանակ Բաքվի բռնապետ Ալիևը հերթական անգամ Հայաստանի Հանրապետության տարածքը կոչել է «Արևմտյան Ադրբեջան». ադրբեջանագետ
15:43 08/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանն ու Հայաստանը որոշակի հաջողությունների են հասել իրենց պետական սահմանների հաստատման հարցում. Ալիեւ
18:34 29/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍ«Գարդման-Շիրվան-Նախիջևան»-ը դատապարտում է Ալիևի՝ ԼՂ միակողմանի բնակեցման շրջանակներում արած հայտարարությունը
13:23 05/04/2024  |  Միջազգային լրահոսԱլիևն ընդունել է Չավուշօղլուին
08:21 22/03/2024  |  ՄամուլԿյանքը՝ օկուպացված Ստեփանակերտում. խանութներ են բացել հյուրեր են ընդունում․ «Հրապարակ»
18:43 18/03/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱլիևը վերանվանել է օկուպացված Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակը
12:05 14/03/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱլիևը հայտարարել է, որ Ադրբեջանը Հայաստանի հետ խաղաղությանն այժմ ավելի մոտ է, քան երբևէ
11:35 22/02/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջան պետության պատմությունը կարելի է հակիրճ բնորոշել որպես մարդկության դեմ գործած հանցանքների հերթափոխ․ Գարդման-Շիրվան- Նախիջևան միություն

Реакция Алиева на вопрос, как идут переговоры между Арменией и Азербайджаном, попала на видео 07/18/2024   16:51  |  Лента новостей
Президент Азербайджана Ильхам Алиев поднял большой палец вверх в ответ на вопрос, как идут мирные переговоры между Ереваном и Баку.
12:43 16/07/2024  |  Лента новостейАзербайджанские пограничники добрались уже до Киранца и свободно разгуливают – Назарян
09:38 16/07/2024  |  ПолитикаВ Госдепе США заявили о необходимости "сложных компромиссов" для достижения мирного соглашения между Ереваном и Баку
17:25 12/07/2024  |  Лента новостейКнига Рубена Галчяна – очередной мощный контудар в ответ на азербайджанские фальсификации
11:41 12/07/2024  |  Лента новостейЭрдоган: мы желаем установления мира между Арменией и Азербайджаном