Զինծառայողներին տեղափոխող ավտոմեքենայի վթարից վիրավորները հինգն են. երկուսի վիճակը ծանր է 07/11/2024 13:58 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հուլիսի 11-ին, ժամը 11-ի սահմաններում, Երևան-Մեղրի ճանապարհրի 175 կմ հատվածում՝՝ Գորայք բնակավայրի մոտ, վթարի է ենթարկվել «Միցուբիշի Գրանդիս» մակնիշի քաղաքացիական ավտոմեքենա, ինչի հետևանքով տեղում մահացել են երկու անձ, իսկ 5-ը տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են բուժհաստատություններ։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՔԿ մամուլի քարտուղար Գոռ Աբրահամյանը։
Նախնական տվյալներով զորացրված զինծառայողները տաքսի ավտոմեքենայով ուղևորվելիս են եղել Երևան քաղաքի ուղղությամբ։
Մահացածներից մեկը վարորդն է, մեկը՝ ուղևորներից մեկը։ Նախնական տվյալներով բուժհաստատություն դիմած անձանցից 2-ի վիճակը ծանր է, երկուսինը՝ միջին ծանրության, մեկինը՝ բավարար։
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Սյունիքի քննչական վարչության Սիսիանի քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 342-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով։

СК Армении сообщил новые подробности трагического ДТП с участием автомобиля с демобилизованными военнослужащими 07/11/2024 14:17 | Чрезвычайное просшествие
Уголовное производство инициировано по факту ДТП с участием автомобиля, в котором находились демобилизованные военнослужащие.
Как сообщил пресс-секретарь Следственного комитета Армении, 11 июля около 11:00 на 175-м километре трассы Ереван-Мегри, около населенного пункта Горайк, в ДТП попал гражданский автомобиль марки "Mitsubishi Grandis". В результате аварии два человека погибли на месте, а пятеро были доставлены в медучреждения с телесными повреждениями различной степени тяжести.
По предварительным данным, демобилизованные военнослужащие на такси направлялись в сторону Еревана.
Один из погибших - водитель, второй – один из пассажиров. По предварительным данным, состояние двоих госпитализированных оценивается тяжелое, двоих - средней тяжести, одного - удовлетворительное.
По данному факту в следственном отделе следственного управления СК Ра по Сюникской области инициировано уголовное производство по признакам ч.3 ст. 342 УК РА. Следователи находятся на месте происшествия, проводят необходимые и неотложные следственные действия. Позже будет обнародована дополнительная информация .