Ռուսաստանը մեր ձեռքից վերցրել է Լեռնային Ղարաբաղը, վերադարձրել Ադրբեջանին ու գնացել. Արմեն Գրիգորյան 06/26/2024 12:51 | ԼՐԱՀՈՍ
Ռուսաստանն է վերցրել Լեռնային Ղարաբաղը, եկել՝ մեր ձեռքից վերցրել է Լեռնային Ղարաբաղը, վերադարձրել Ադրբեջանին ու գնացել, սա է ամբողջ իրականությունը։ Այս մասին «ԱՊՐԻ» ֆորումի ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում ասել է ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը։
«Ես պնդում եմ՝ Ռուսաստանն է վերցրել Լեռնային Ղարաբաղը, առանց Ռուսաստանի թույլտվության՝ պատերազմ տեղի չէր ունենա։ Սա է տեղի ունեցել։
Երբ Հայաստանն ամբողջությամբ կախված էր Ռուսաստանից, պատերազմ չե՞նք ունեցել՝ ունեցել ենք։ Եկեք արձանագրենք, որ մինչև այս գոյություն ունեցող իրավիճակի պատճառով ենք մենք հայտնվել պատերազմում: Մենք փորձել ենք այս փոփոխություններով կայունություն բերել ու համոզված ենք, որ այս փոփոխությունները կայունություն են բերելու»,- ասել է նա։

Секретарь Совбеза Армении: Россия забрала у армян Нагорный Карабах, сдала его Азербайджану и вернулась обратно 06/26/2024   13:34  |  Лента новостей
Россия пришла, забрала у армян Нагорный Карабах,сдала его Азербайджану и вернулась обратно – вот и вся реальность, заявил секретарь Совета безопасности Армении в беседе с журналистами в среду.
"Я утверждаю, что Россия забрала Нагорный Карабах, без разрешения России войны бы не было.  Именно это и произошло. Когда Армения полностью зависела от России, разве войны у нас не было? Была. Давайте зафиксируем, что из-за сложившейся до этого ситуации мы оказались в состоянии войны. Мы пытались этими изменениями принести стабильность и уверены, что эти перемены приведут к стабильности", - сказал Армен Григорян на брифинге с журналистами.