ՔՊ-ում այսօր ինքնաքննադատության օր էր. Փաշինյան
Սեպտմբերի 19-20-ը Արցախի նկատմամբ ադրբեջանական զինված հարձակումները հատուկ մշակված տակտիկա ունեին․ Թաթոյան հիմնադրամ
09/19/2024 23:23
ԵՄ-ն Վրաստանին սպառնացել Է չեղարկել առանց վիզայի ռեժիմը «ժողովրդավարության անկման» պատճառով
09/19/2024 23:08
Բայդենի որդու զենք պահելու գործով դատավճիռը կկայացվի դեկտեմբերին
09/19/2024 22:39
«Վայոց Ձոր» բժշկական կենտրոնում 32-ամյա ծննդկանի երեխան մահացած է ծնվել
ՀՀ դեսպանի հետ Իսրայելի ԱԳՆ-ում հանդիպում այս պահին տեղի չի ունեցել․ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ 06/21/2024 16:35 | ԼՐԱՀՈՍ
Իսրայելում Հայաստանի դեսպանի հետ այդ երկրի արտաքին գործերի նախարարությունում հանդիպում այս պահին տեղի չի ունեցել։
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց Հայաստանի ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը։
«Պաղեստինի պետության ճանաչման վերաբերյալ ՀՀ ԱԳՆ հրապարակել է հայտարարություն, որում ներկայացված են ՀՀ մոտեցումները, այդ թվում՝ «երկու պետություն» սկզբունքի մասով: Հանրային լրացուցիչ մեկնաբանություն չունենք: Այս պահին ՀՀ դեսպանի հետ Իսրայելի ԱԳՆ-ում հանդիպում տեղի չի ունեցել»,- նշեց ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակը:
Ավելի վաղ Իսրայելի ԱԳՆ-ն հայտնել էր, որ Իսրայելում Հայաստանի դեսպանը կանչվել է ԱԳՆ՝ կապված Հայաստանի կողմից Պաղեստինի Պետությունը ճանաչելու հետ։

Встречи с послом Армении в МИД Израиля на данный момент не было - пресс-секретарь 06/21/2024   16:42  |  Лента новостей
На данный момент встречи с послом РА в МИД Израиля не было.  Об этом Арменпресс сообщила пресс-секретарь МИД Армении Ани Бадалян.
“По поводу признания Государства Палестина МИД РА опубликовал заявление, в котором представлены подходы РА, в том числе признание принципа “двух государств”. У нас нет дополнительных публичных комментариев. На данный момент встречи с послом РА в МИД Израиля не было”, - заявила представитель МИД Армении.
Ранее МИД Израиля сообщил, что посол Армении в Израиле был вызван в МИД в связи с признанием Арменией Государства Палестина.
13:49 21/06/2024  |  Лента новостейМИД Израиля вызвал посла Армении после признания Ереваном Палестинского государства
12:19 11/04/2024  |  Лента новостейВ МИД Армении прокомментировали ситуацию вокруг армянского квартала Иерусалима
15:45 04/01/2024  |  Лента новостейВ Госдепе США прокомментировали ситуацию в Армянском квартале Иерусалима
12:42 29/12/2023  |  Лента новостейПервопрестольный Святой Эчмиадзин решительно осуждает нападение на Армянский патриархат и армянскую общину Иерусалима
09:47 29/12/2023  |  КомментарийЭто атака и на Армянский патриархат: Татоян отреагировал на вооруженное нападение на армянскую общину Иерусалима
18:15 28/12/2023  |  Лента новостейНападение совершено на армянскую общину Иерусалима(ВИДЕО)
12:35 29/11/2023  |  Лента новостейРоссия крайне встревожена ситуацией вокруг Армянских садов Иерусалима - Захарова
00:06 17/11/2023  |  Лента новостейАрмянский патриархат Иерусалима оказался под большой экзистенциальной угрозой