Միրզոյանը շնորհավորել է Հունաստանին ՄԱԿ-ի ԱԽ անդամ ընտրվելու առթիվ 06/07/2024   14:40  |  Մեկնաբանություն
Հայաստանի Հանրապետության արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը շնորհավորել է իր հույն գործընկեր Ջորջ Գերապետրիտիսին՝ Հունաստանի՝ Միավորված ազգերի կազմակերպության (ՄԱԿ) Անվտանգության խորհրդի անդամ ընտրվելու առթիվ։   Այս մասին նշվում է ՀՀ ԱԳ նախարարի X-ի միկրոբլոգում կատարված գրառման մեջ։
«Ջերմ շնորհավորանքներս եմ հղում իմ գործընկեր Ջորջ Գերապետիտիսին և թիմին՝ Հունաստանի՝ ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդում ընտրվելու կապակցությամբ։ Հաշվի առնելով մեր տարածաշրջանում, Եվրոպայում և նրա սահմաններից դուրս ավելի ապահով միջավայրի պարտավորությունը և ընդհանուր հանձնառությունը՝ մենք կարող ենք համատեղել ջանքերն ավելի լավ արդյունքների հասնելու համար»,- գրել է Միրզոյանը՝ հաջողություն մաղթելով Հունաստանին։
14:00 04/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԼսեցի ձեր հարցը. Արարատ Միրզոյանը չպատասխանեց խաղաղության բանակցություններում առաջընթացի մասին հարցին
12:47 04/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՄարդկայնորեն խնդրում եմ, մանրամասնել, թե դուք ի՞նչ նկատի ունեք, երբ ասում եք վերադարձ ԼՂ. Արարատ Միրզոյանը՝ ընդդիմությանը
07:55 04/06/2024  |  ՄամուլԱրարատ Միրզոյանը ԱԺ կգնա. ի՞նչ է քննարկվելու. «Ժողովուրդ»
07:52 04/06/2024  |  Մամուլ1 մլն 65 հազար դրամ 5 աթոռի համար. «հեղափոխական» իշխանության հերթական գնումները. «Ժողովուրդ»

Глава МИД Армении поздравил Грецию с избранием в Совет Безопасности ООН 06/07/2024   15:00  |  Комментарий
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян поздравил своего греческого коллегу Георгиоса Герапетритиса с избранием Греции членом Совета Безопасности Организации Объединенных Наций(ООН).
“Я направляю свои теплые поздравления моему коллеге Георгиосу Герапетритису и его команде в связи с избранием Греции в Совет Безопасности ООН. С учетом общей приверженности более безопасной среде и общего видения в нашем регионе, Европе и за ее пределами, мы можем объединить усилия для достижения лучших результатов”, - написал в своем микроблоге в X Мирзоян, пожелав удачи Греции.
15:01 23/04/2024  |  ПолитикаВице-спикер парламента Армении обсудил с послом Греции ситуацию в регионе
15:30 26/03/2024  |  Лента новостейПашинян рассказал, каким он видит будущее развитие двусторонних отношений между Арменией и Грецией