Վարչապետն ընդունել է Շանհայի համագործակցության կազմակերպության գլխավոր քարտուղարին 06/07/2024 13:08 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Շանհայի համագործակցության կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Ճան Մինի գլխավորած պատվիրակությանը:
Վարչապետը ողջունել է Ճան Մինի այցը Հայաստան և կարևորել կազմակերպության հետ համագործակցության զարգացումը: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ Հայաստանը հետաքրքրված է տարածաշրջանային լայն համագործակցության խորացմամբ և այդ առումով անդրադարձել ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին:
Ճան Մինն ընդգծել է Շանհայի համագործակցության կազմակերպության քարտուղարության շահագրգռվածությունը՝ Հայաստանի հետ փոխշահավետ հարաբերությունների ընդլայնման գործում:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Շանհայի համագործակցության կազմակերպության գործունեության և հետագա փոխգործակցության շուրջ:

ШОС заинтересован в расширении отношений с Арменией 06/07/2024   13:15  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял делегацию во главе с генеральным секретарем Шанхайской организации сотрудничества Чжаном Мином. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
Премьер-министр приветствовал визит Чжана Мина в Армению и подчеркнул важность развития сотрудничества с ШОС. Никол Пашинян отметил, что Армения заинтересована в углублении широкого регионального сотрудничества и в этом контексте коснулся проекта правительства Республики Армения “Перекресток мира”.
Чжан Мин подчеркнул заинтересованность секретариата ШОС в расширении взаимовыгодных отношений с Арменией.
Собеседники обменялись мнениями о деятельности Шанхайской организации сотрудничества и дальнейшем сотрудничестве.