Քանյե Ուեսթին դատի են տվել ոտնձգությունների մեղադրանքով 06/04/2024   16:38  |  Անցուդարձ
Մոդել Լորեն Պիսիոտան, ով աշխատել է որպես ամերիկացի ռեփեր Քանյե Ուեսթի օգնական, հայց է ներկայացրել նրա դեմ՝ սեռական ոտնձգությունների և աշխատանքից անօրինական ձևով հեռացման համար։ Այս մասին հայտնում է Page Six-ը՝ վկայակոչելով դատական փաստաթղթերը։
«Քանյե Ուեսթի նախկին օգնականը դատի է տվել նրան սեռական ոտնձգությունների և անօրինական ազատման համար»,- ասվում է հրատարակության մեջ։
Ըստ դատական փաստաթղթերի՝ Լորեն Պիսիոտան Ուեսթի հետ սկսել է աշխատել 2021 թվականի հուլիսին։ Մոդելը ռեփերին մեղադրում է ընկերությունում անպարկեշտ պահվածքի, իրեն գռեհիկ հաղորդագրություններ ուղարկելու և այլ կանանց հետ ինտիմ հարաբերությունների ձայնագրություններն իրեն ցույց տալու համար։
Մոդելի խոսքով՝ Ուեսթն իրեն աշխատանքից ազատել է 2022 թվականի հոկտեմբերին։ Նրան առաջարկվել է 3 միլիոն դոլար փոխհատուցում, որը, ըստ մոդելի, երբեք չի ստացել։ Պիսիոտան այժմ փոխհատուցում է պահանջում պայմանագրի խախտման և անառողջ աշխատանքային միջավայրի համար:
17:08 18/04/2024  |  ԱնցուդարձՔանյե Ուեսթը կասկածվում է տղամարդու վրա հարձակվելու մեջ
13:20 27/10/2023  |  Միջազգային լրահոս40 մարդ դատի է տվել Apple-ին՝ AirTag-ի միջոցով իրենց հետևելու համար
23:25 01/06/2023  |  Միջազգային լրահոսԼուսանկարչուհին դատի է տվել Քանյե Ուեսթին՝ իր վրա հարձակվելու համար
19:27 20/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրթուր Վանեցյանը դատի է տվել քպական գեներալ Գուրգեն Մելքոնյանին
23:53 16/09/2020  |  Միջազգային լրահոսՔանյե Ուեսթը միզել է «Գրեմմի» արձանիկի վրա եւ դա նկարահանել տեսանյութում
11:02 23/08/2020  |  Միջազգային լրահոսՔանյե Ուեսթը ԱՄՆ նախագահական ընտրություններին մասնակցելու հայտ է ներկայացրել

Рэпера Канье Уэста обвинили в сексуальных домогательствах 06/04/2024 16:49 | Из жизни
Модель Лорен Пишотта, работавшая у американского рэпера Канье Уэста ассистенткой, подала против него судебный иск за сексуальные домогательства и неправомерное увольнение. Об этом, как передает РИА Новости, сообщает издание Page Six со ссылкой на судебные документы.
"Бывшая помощница Канье Уэста подала на него в суд за сексуальные домогательства и неправомерное увольнение", - говорится в сообщении издания.
Согласно судебным документам, Лорен Пишотта начала работать с Уэстом в июле 2021 года. Модель обвиняет рэпера в том, что тот непристойно себя вел в ее компании, отправлял ей сообщения вульгарного характера и делился записями его интимных связей с другими женщинами.
По словам модели, Уэст уволил ее в октябре 2022 года. Ей предложили 3 миллиона долларов в качестве компенсации, которые, как утверждает модель, она так и не получила. Теперь Пишотта требует компенсацию за нарушение условий контракта и нездоровую рабочую обстановку.