Ֆրանսիայի, Գերմանիայի և Լեհաստանի ԱԳ նախարարները Հարավային Կովկասում արդար և կայուն խաղաղություն հաստատելու կոչ են արել 02/14/2024 16:07 | ԼՐԱՀՈՍ
Ֆրանսիայի, Գերմանիայի և Լեհաստանի արտաքին գործերի նախարարները համատեղ հայտարարություն են տարածել «Վեյմարյան եռանկյունու» շրջանակներում կայացած հանդիպման արդյունքներով, որում անդրադարձ կա նաև Հարավային Կովկասում տիրող իրավիճակին։
«Կոչ ենք անում արդար և կայուն խաղաղություն հաստատել Հարավային Կովկասում և աջակցում ենք Եվրամիության և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների միջնորդական ջանքերին՝ նպաստելու Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև երկխոսությանը։ Մենք վերահաստատում ենք մեր աջակցությունը Հարավային Կովկասի պետությունների ինքնիշխանությանը, անկախությանը և տարածքային ամբողջականությանը»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասված է հայտարարության մեջ։

Главы МИД Франции, Германии и Польши призвали к установлению справедливого и прочного мира на Южном Кавказе 02/14/2024   16:47  |  Лента новостей
Министры иностранных дел Франции, Германии и Польши распространили совместное заявление по итогам встречи в рамках «Веймарского треугольника», в котором затронули и ситуацию на Южном Кавказе.
«Мы призываем к установлению справедливого и прочного мира на Южном Кавказе и поддерживаем посреднические усилия Европейского Союза и Соединенных Штатов Америки по содействию диалогу между Арменией и Азербайджаном. Мы подтверждаем нашу поддержку суверенитету, независимости и территориальной целостности государств Южного Кавказа», - как приводит «Арменпресс» заявление.