ԼՂ-ից բռնի տեղահանվածների համար սկսում ենք ֆինանսական աջակցության նոր ծրագիր. Փաշինյան 10/23/2023 10:27 | ԼՐԱՀՈՍ
Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված մեր քույրերի եւ եղբայրների համար սկսում ենք առաջնահերթ ծախսերը հոգալու ֆինանսական աջակցության նոր ծրագիր: Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը.
«Նոյեմբեր եւ դեկտեմբեր ամիսների ընթացքում բացի բնակության եւ կոմունալ ծախսերի համար նախատեսված գումարներից, պետական բյուջեից յուրաքանչյուրին կհատկացվի 50 հազարական դրամ: Բացառություն կլինեն այն անձիք եւ նրանց ընտանիքի անդամները, ովքեր ունեն բանկային հաշիվների որոշակի շեմը գերազանցող մնացորդներ, բնակվում են պետության հատկացրած կացարաններում կամ գտնվում են պետության խնամքի ներքո:
Այսօր Հումանիտար կենտրոնի ժամը 16:00 եթերում մանրամասները կներկայացնի փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը:
Առաջիկա օրերին կսկսենք Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված մեր քույրերի եւ եղբայրների բնակարանային ապահովման երկարաժամկետ աջակցության հարցերի քննարկումները, որոնք առավելագույնս համադրված կլինեն ՀՀ քաղաքացիների համար նախատեսվող նմանատիպ ծրագրերի հետ:
Հ.Գ. Հույս ունեմ՝ Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված մեր գործունակ քույրերն ու եղբայրները առաջիկա երկու ամսվա ընթացքում Հայաստանում աշխատանք կգտնեն: Կառավարությունն, իհարկե, հնարավոր միջոցներով այս հարցում եւս կաջակցի նրանց»:

Пашинян объявил о новой программе помощи вынужденным переселенцам из Нагорного Карабаха 10/23/2023 10:50 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян на своей странице в Facebook сообщил о запуске новой программе помощи вынужденным переселенцам из Нагорного Карабаха.
"Для покрытия первоочередных расходов наших братьев и сестер, насильственно перемещенных из Нагорного Карабаха, мы начинаем новую программу финансовой помощи. В течение ноября и декабря, помимо средств предназначенных на проживание и коммунальные расходы, каждому из госбюджета будет выделено по 50 тысяч драмов. Исключением станут те лица и члены их семей, на банковских счетах которых будут остаточные средства, превышающие определенный порог, а также проживающие в предоставленных государством жилищах или находящиеся на попечении государства", - написал Пашинян.
Он сообщил, что подробности представит вице-премьер Тигран Хачатрян сегодня в 16:00 в эфире из Гуманитарного центра.
"В ближайшие дни мы приступим к обсуждению вопросов долгосрочной жилищной поддержки насильственно перемещенных из Нагорного Карабаха наших сестер и братьев. Они будут максимально совмещены с аналогичными программами, предусмотренными для граждан Армении", - проинформировал он.
"Надеюсь, что наши трудоспособные братья и сестры, насильственно перемещенные из Нагорного Карабаха, в течение ближайших двух месяцев найдут работу в Армении. Правительство, конечно, поддержит их и в этом вопросе всеми возможными способами. Пашинян выразил надежду, что дееспособные соотечественники, насильственное перемещенные из Нагорного Карабаха, в течение ближайших двух месяцев найдут работу в Армении. Правительство, разумеется, всячески поддержит их и в этом вопросе", - добавил премьер.