Ադրբեջանցիների կրակել են Բերդաշեն գյուղի այգում աշխատող քաղաքացիական անձանց և նռնականետ կիրառել Կաշենի հանքավայրի ուղղությամբ 05/19/2023   10:26  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ադրբեջանցիների կրակել են Բերդաշեն գյուղի այգում աշխատող քաղաքացիական անձանց և նռնականետ կիրառել Կաշենի հանքավայրի ուղղությամբ։ Այս մասին հայտնում է Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Մայիսի 18-ին Ադրբեջանի ԶՈւ-ն շփման գծի հյուսիսային, արևելյան և կենտրոնական ուղղությամբ խախտել է հրադադարը կիրառելով հրաձգային զենք և ՀԱՆ-17 նռնականետ։
Բերդաշեն գյուղի հատվածում ադրբեջանական կողմը կրակ է բացել այգում աշխատող քաղաքացիական անձանց և ՀԱՆ-17 նռնականետից Կաշենի հանքավայրի ուղղությամբ։

ВС Азербайджана открыли огонь по мирным жителям и Кашенскому руднику в Арцахе 05/19/2023   10:30  |  Лента новостей
ВС  Азербайджана 18 мая нарушили режим прекращения огня на северном, восточном и центральном направлениях линии соприкосновения в Арцахе, применив стрелковое оружие и гранатомет АГС-17.
Как сообщает пресс-служба министерства обороны Арцаха, в районе села Бердашен азербайджанская сторона открыла огонь по мирным жителям, работавшим в саду. Азербайджанские ВС вели огонь из гранатомета АГС-17 и в направлении Кашенского рудника.
У армянской стороны потерь нет. О нарушении режима прекращения огня проинформировано командование российских миротворческих сил.