Շաբաթ 12 / 07 / 2024
Ազատազրկում չի կիրառվի, նոր ՔՕ-ն կատեգորիկ թույլ չի տալիս. դատախազը՝ Մհեր Սահակյանի հնարավոր պատժի մասին 04/11/2023   15:39  |  Քաղաքական
15:01 11/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱյս պահին Գլխավոր դատախազն ԱԺ-ում է. քննարկվում է Մ.Սահակյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու միջնորդությունը (ուղիղ)
07:47 11/04/2023  |  ՄամուլՔՊ-ն Մհեր Սահակյանի մասով վերջնական որոշում ունի. «Ժողովուրդ»
12:22 10/04/2023  |  ՄեկնաբանությունԼավ առիթ է լինելու ԱԺ-ում կատարվածին անդրադառնալու իշխող ուժի փչած հերթական փուչիկը պայթեցնելու համար. Վարդանյան
11:48 10/04/2023  |  ՄեկնաբանությունՄհեր Սահակյանի արարքում խուլիգանությունը և խուլիգանական դրդումը ի սպառ բացակայում է.փաստաբան
11:21 10/04/2023  |  Քրեական խրոնիկոնԳլխավոր դատախազը պահանջում է անձեռնմխելիությունից զրկել Մհեր Սահակյանին, միջնորդագիր է ներկայացվել ԱԺ
13:37 08/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԻմ գերդաստանի կանայք ամեն օր սարսափով հեռուստացույցի մեջ նայում են ինձ. իմ տատիկները գլուխները թափ են տալիս, ասում՝ «սա մարդ չդարձավ». Վարդապետյան
08:36 07/04/2023  |  ՄամուլԻնչ հարցեր են քննիչները տվել պատգամավորներին. մանրամասներ փակ հարցաքննությունից. «Ժողովուրդ»

Лишение свободы не грозит: генпрокурор Армении о возможном наказании оппозиционного депутата Мгера Саакяна 04/11/2023   16:13  |  Лента новостей
Оппозиционному депутату Мгеру Саакяну не грозит  наказание в виде лишения свободы. Об этом заявила генеральный прокурор Армении Анна Вардапетян, отвечая на вопрос, что грозит депутату Мгеру Сакаяну в случае, если его лишат депутатской неприкосновенности и дело дойдет до суда.
По ее словам, новый Уголовный кодекс категорически не допускает применения наказания в виде лишения свободы в отношении человека, который впервые совершает не являющееся тяжким преступление.
"То есть, речь идет о двух уголовно-правовых последствиях одного поступка. Но формально это один поступок, одно не тяжкое преступление", - сказала Вардапетян.
Поэтому, по ее словам, в данном случае применимо наказание, например, в виде общественных работ или штрафа.
Генпрокурор Армени в эти минуты представляет в парламенте ходатайство о даче согласия на начало уголовного производства в депутата Мгера Саакяна.