Հայ զինծառայողների միջեւ տեղի է ունեցել փոխհրաձգություն, զինծառայողներից մեկը՝ մահացել է, մյուսը՝ վիրավոր է. ՊՆ 04/01/2023   11:29  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 31-ին՝ ժամը 22:50-ի սահմաններում, ՀՀ հարավարևելյան սահմանագոտում ծայրահեղ ցածր տեսանելիության պայմաններում ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողների միջեւ թյուրիմացաբար տեղի է ունեցել փոխհրաձգություն: Հընթացս կրակոցներ են հնչել նաեւ ադրբեջանական կողմից: «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Միջադեպից հետո հայտնաբերվել է ՀՀ ԶՈւ ժամկետային զինծառայող Հրաչյա Արայի Սարուխանյանի մարմինը՝ հրազենային մահացու վնասվածքով: Եւս մեկ զինծառայող ստացել է վիրավորում. վիրավորում ստացած զինծառայողի կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում Հրաչյա Սարուխանյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
17:49 23/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԹշնամու թիրախի տակ ենք ապրում. Երասխի վարչական ղեկավարն ասել է, թե ինչպես է զոհվել ժամկետային զինծառայող Արշակ Սարգսյանը
16:44 23/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԺամկետային զինծառայող Արշակ Սարգսյանը հակառակորդի կողմից մահացու հրազենային վիրավորումը ստացել է գլխի հատվածում. Քրեական վարույթ է նախաձեռնվել
18:48 16/03/2023  |  Քրեական խրոնիկոնՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ժամկետային զինծառայողին ինքնասպանության հասցնելու համար մեղադրանք է ներկայացվել նրա ծառայակցին․վերջինս կալանավորվել է
15:06 09/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՄահացած զինծառայողը Սեյրան Օհանյանի ազգականն է. hraparak.am
13:11 09/03/2023  |  Քրեական խրոնիկոնԶինծառայողի մարմինը հայտնաբերվել է անտառում՝ ծառից կախված վիճակում. ՔԿ (տեսանյութ)

Один армянский военнослужащий погиб и еще один ранен во время перестрелки на юго-восточной границе – Минобороны Армении 04/01/2023 11:57 | Лента новостей
Министерство обороны Армении сообщает о гибели одного военнослужащего и ранении еще одного военного в юго-восточной приграничной зоне.
"Около 22:50 31 марта в юго-восточной приграничной зоне Республики Армения в условиях крайне плохой видимости по недоразумению произошла перестрелка между военнослужащими ВС Армении. Одновременно выстрелы раздавались и с азербайджанской стороны", - говорится в сообщении оборонного ведомства РА.
После инцидента было обнаружено тело военнослужащего срочной службы ВС РА Грачья Араевича Саруханяна со смертельным огнестрельным ранением. Еще один военнослужащий получил ранение, его жизнь вне опасности.. Ведется расследование для полного выяснения обстоятельств произошедшего. -
"Министерство обороны Армении разделяет горечь тяжкой утраты и выражает поддержку членам семьи, родным и сослуживцам Грачьи Саруханяна", - говорится в сообщении.