Ադրբեջանցիները փորձել են առաջխաղացում իրականացնել Ստեփանակերտ֊Լիսագոր գրունտային ճանապարհի հարակից բարձունքներից մեկի ուղղությամբ 03/27/2023   11:43  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ս.թ. մարտի 27֊ին` ժամը 9։00֊ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումը փորձել է առաջխաղացում կատարել Ստեփանակերտ֊Լիսագոր գրունտային ճանապարհի հարակից բարձունքներից մեկի ուղղությամբ։ Այս մասին հայտնում է Արցախի ՊԲ-ն։
Նշված հատվածում մարտական հերթապահություն իրականացնող ՊԲ զինծառայողների կանխարգելիչ գործողությունների շնորհիվ ադրբեջանական ստորաբաժանման առաջխաղացման փորձը կասեցվել է։
Միջադեպի մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը։
16:50 25/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում բացահայտվել է պետական դավաճանության նոր դեպք. երկու անձ կալանավորվել է
12:12 25/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՊատերազմ չէր լինի, եթե չլինեին 1988-ին Սումգայիթի և 1990-ի Բաքվի ջարդերը․ Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հարցազրույց է տվել իտալական «la Repubblica» պարբերականին

ВС Азербайджана попытались продвинуться к одной из высот у грунтовой дороги Степанакерт-Лисагор 03/27/2023   11:53  |  Актуальная тема
Министерство обороны Республики Арцах сообщает о пресечении попытки продвижения азербайджанских ВС к одной из высот.
Согласно сообщению ведомства, 27 марта примерно в 09:00 подразделение ВС Азербайджана попыталось продвинуться в направлении одной из высот, прилегающих к грунтовой дороге Степанакерт-Лисагор.
"Благодаря превентивным действиям военнослужащих Армии обороны Арцаха, несущих боевое дежурство на указанном участке, попытка продвижения азербайджанского подразделения была остановлена. Об инциденте проинфомировано командование российского миротворческого контингента», - говорится в сообщении.