Ադրբեջանական մարտական դիրքերից կրակել են նռան այգում աշխատող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ 03/27/2023   14:56  |  Քաղաքական
Մարտի 27-ին ժամը 11:30-ին, Արցախի Հանրապետության պետական տեսչությունների կառավարման կոմիտեի Մարտակերտի շրջանի գլխավոր մասնագետ Ալյոշա Զաքարյանը ոստիկանության շրջանային բաժնում հաղորդել է, որ երեկ՝ մարտի 26-ին, Մարտակերտ քաղաքի վարչական տարածքում հակառակորդի կողմից իրենց ուղղությամբ անկանոն կրակոցներ արձակելու մասին: «Փաստինֆո»-ի տեղեկացմամբ՝ այս մասին հայտնում է Արցախի ոստիկանությունը։
Ոստիկանության ծառայողները պարզել են, որ նույն օրը ժամը 11:30-ի սահմաններում Մարտակերտ քաղաքի վարչական տարածքում պետական տեսչությունների կառավարման կոմիտեին պատկանող նռան այգում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելիս, ադրբեջանական մարտական դիրքերից բանվորների ուղղությամբ հրաձգային զինատեսակներից անկանոն կրակոցներ է արձակել:
Ոչ ոք չի տուժել: Դադարեցվել է գյուղատնտեսական աշխատանքները: Ոստիկանությունը տեղեկությունը փոխանցել է ռուսական խաղաղապահ զորակազմին:

Азербайджанские ВС обстреляли мирных жителей, работавших в гранатовом саду в Мартакерте – МВД Арцаха 03/27/2023 15:25 | Актуальная тема
МВД Республики Арцах сообщает об очередной стрельбе по мирным жителям со стороны азербайджанских ВС.
В ведомстве рассказали, что в 11:30 27 марта главный специалист Мартакертского районного комитета государственной инспекции Республики Арцах Алеша Закарян сообщил в районный отдел полиции, что вчера, 26 марта, на административной территории города Мартакерта по ним был открыт беспорядочный огонь со стороны противника.
Сотрудники полиции выяснили, что в тот же день около 11:30 с азербайджанских боевых позиций из стрелкового оружия была открыта беспорядочная стрельба по рабочим, выполняющим сельскохозяйственные работы в гранатовом саду на административной территории города Мартакерта.
"Никто не пострадал. Сельскохозяйственные работы остановлены. Полиция передала информацию российским миротворческим силам", - говорится в сообщении.