ԿԽՄԿ միջնորդությամբ Արցախից 9 անձ է տեղափոխվել ՀՀ 03/21/2023   12:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ Առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից վիրահատական միջամտություններ պահանջող ախտաբանությամբ 9 անձ այսօր՝ մարտի 21-ին, «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել է ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։   Այս մասին հայտնում է Արցախի առողջապահության նախարարությունը։
Մինչ այսօր «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ Արցախից Հայաստան է տեղափոխվել ընդհանուր 203 հիվանդ։
11:17 10/03/2023  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՇտապ վիրահատության կարիք ունեցող 16 անձ Արցախից տեղափոխվել է Հայաստան

Красный Крест перевез еще 9 пациентов из блокадного Арцаха в Армению 03/21/2023   14:04  |  Лента новостей
В связи с блокадой Арцаха сегодня, 21 марта, при посредничестве Международного Комитета Красного Креста 9 пациентов с патологией, требующей срочного хирургического вмешательства, были перевезены в различные специализированные медицинские центры Республики Армения из Республиканского медцентра министерства здравоохранения Республики Арцах. Об этом сообщает минздрав Арцаха.
6 детей находятся в отделении неонатологии и реанимации медобъединения “Аревик”.
До сегодняшнего дня при посредничестве и сопровождении Международного Комитета Красного Креста из Арцаха в Армению были перевезены 203 пациентов.