Հիմա Մակյանը հենց էն է, ինչ պետք է Նիկոլին ու նիկոլաբարո դատախազին. Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան 03/17/2023   11:49  |  Մեկնաբանություն
Գրիգորի Խաչատուրովին կալանքի վճիռ կարդացողը Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր, ԲԴԽ անդամ Մեսրոպ Մակյանն է։ Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է քաղաքագետ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը.
«Համացանցում մի քիչ թե կարդաք սույն պերսոնաժի մասին, կտեսնեք, որ Խաչատուրովի պես գեներալին կալանքի տանելու համար նման մի երևույթ էր պետք։ Բարոյականության գոնե փոքր նշույլներ ունեցող որևէ մեկը երբեք այդ քայլին չէր գնա։ Մարդը պետք է շատ ստոր լինի, որ թուրք հաղթող զինվորականին օդ «գործով» կալանավորի։ Հիմա Մակյանը հենց էն է, ինչ պետք է Նիկոլին ու նիկոլաբարո դատախազին։
Հարցը դա չէ։ Հարցն այն է, որ տարբեր կալիբրի մակյաններ այնպիսի մի միջավայրում են հայտնվել, որտեղ իրենց ամենակարող ու անպատիժ են զգում։
Ինչ ուզում անում են։ Եվ դա արդեն բոլորիս մեղքն է։ Այն որ Գրիգորի Խաչատուրովն այսօր անազատության մեջ է, հետևանքն է նրա, որ ազգադավ իշխանությունների դեմը չենք առել։ Հանրային այդ լոյալությունը դեռ շատ աղետներ է բերելու մեր ժողովրդի գլխին։ Ու դրա հիմքերն արդեն կան՝ այն միջավայրը, որտեղ մակյանակերպ մակաբույծները հերոս զինվորականի են կալանավորում»։

Макян - это именно то, что нужно Николу: Грант Мелик-Шахназарян прокомментировал арест Григория Хачатурова 03/17/2023 12:19 | Комментарий
Политолог Грант Мелик-Шахназарян решение об аресте бывшего командующего третьим армейским корпусом ВС РА генерала Григория Хачатурова.
"Решение об аресте Григория Хачатурова вынес судья Апелляционного уголовного суда, член ВСС Месроп Макян. Если вы прочитаете в сети об этом персонаже, увидите, что для ареста такого генерала как Хачатуров, нужно было такое явление. Любой обладающий хоть малой толикой морали человек никогда бы не пошел на такой шаг. Человек по меньшей мере должен быть низким, чтобы арестовать победившего турок военного по “пустопорожнему делу". Сейчас Макян - это именно то, что нужно Николу и николовскому прокурору", - пишет политолог.
По его словам, дело не в этом. "Дело в том, что “макяны” различного калибра оказались в такой среде, в которой чувствуют себя всемогущими и безнаказанными. Делают всё, что хотят. И это в этом виноваты все мы. То, что Григорий Хачатуров сегодня находится под арестом, является следствием того, что мы не выступили против предательской власти. Эта общественная лояльность принесет ещё множество бед на голову нашего народа. И основы этого уже есть: это среда, в которой макяноподобные паразиты арестовывают военных-героев", - написал Грант Мелик-Шахназарян