Երկուշաբթի 03 / 20 / 2023
Սույն թվականի մարտի 16-ին, տեղական ժամանակով ժամը՝ 15:47-ին (Գրինվիչի ժամանակով ժամը՝ 11:47-ին) ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 38.32⁰ և արևելյան երկայնության 45.32⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով Իրան՝ Խոյ քաղաքից 41 կմ հարավ-արևմուտք, օջախի 10 կմ խորությամբ, 5․1 մագնիտուդով երկրաշարժ: Էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 7 բալ:
Երկրաշարժը զգացվել է Սյունիքի, Վայոց ձորի և Արարատի մարզերում, Երևան քաղաքում և Արցախի Հանրապետության տարածքում»։
20:04 09/03/2023  |  Միջազգային լրահոսԻտալիայում երկրաշարժ է տեղի ունեցել
10:48 09/03/2023  |  Միջազգային լրահոսՏաջիկստանում 5,7 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցել

Землетрясение в Иране почувствовали и в Арцахе 03/16/2023   16:45  |  Чрезвычайное просшествие
Отголоски землетрясения в Иране ощущались и в Арцахе. Об этом сообщает государственная служба по ЧС МВД Республики Арцах.
Землетрясение магнитудой  5.1 произошло сегодня днем в Иране.
Согласно сообщению МЧС РА, 16 марта в 15:47 по местному времени сейсмической службой было зафиксировано землетрясение в 41 км к юго-западу от города Хой в Иране. Очаг землетрясения залегал на глубине 10 км. Сила подземных толчков в эпицентре составила 7 баллов.
Землетрясение ощущалось в Сюникской, Вайоцдзорской и Араратской областях, в городе Ереване и на территории Республики Арцах.
14:37 18/01/2023  |  Чрезвычайное просшествиеСильное землетрясение произошло в Иране, его отголоски ощутили и жители Армении
17:32 10/10/2022  |  Чрезвычайное просшествиеСильное землетрясение в Иране, его отголоски ощущались и в Армении
13:15 05/10/2022  |  Чрезвычайное просшествиеБолее 500 человек пострадали в результате землетрясения в Иране
09:42 05/10/2022  |  Лента новостейМощное землетрясение произошло в Иране, его отголоски ощутили в Армении и Арцахе