Վթարի ենթարկված զինծառայողներից երեքի վիճակը բավարար է եղել, մեկի վիճակը՝ միջին ծանրության, ալկոհոլ չի հայտնաբերվել, ՔԿ-ն՝ Սիսիան-Իշխանասար ճանապարհի վթարի մասին 03/16/2023   12:48  |  Մեկնաբանություն
2023թ․ մարտի 15-ին տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով Զանգեզուրի կայազորային հոսպիտալ է տեղափոխվել 4 զինծառայող, որոնցից երեքի վիճակը եղել է բավարար, մեկի վիճակը՝ միջին ծանրության։
Նախնական տվյալներով վերջիններս վնասվածքներն ստացել են մարտի 15-ին, ժամը 13:30-ի սահմաններում, Սիսիան-Իշխանասար ճանապարհի 3 կմ հատվածում նրանցից մեկի կողմից վարած Մերսեդես CLK 320 մակնիշի ավտոմեքենայով՝ մեքենայի կառավարումը կորցնելու հետևանքով ճանապարի երթևեկելի գոտուց դուրս գալու և դաշտամիջյան հատվածում մոտ 15 մետր գլորվելու հետևանքով: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Քննչական կոմիտեի մամուլի քարտուղար Գոռ Աբրահամյանը։
«Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության ութերորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 342-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
Նախաքննության ընթացքում կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, նշանակվել են դատաբժշկական փորձաքննություններ, ինչպես նաև դատաավտոտեխնիկական փորձաքննություն:
Ավտոմեքենայի վարորդը ենթարկվել է սթափության զննման, ըստ որի վերջինիս օրգանիզմում ալկոհոլ չի հայտնաբերվել:
Նախաքննությունը շարունակվում է: Դեպքի հանգամանքները պարզվում են»,- գրել է նա։
23:14 15/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՃՏՊ՝ Իջևան-Երևան ավտոճանապարհին․ կա տուժած
16:16 15/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՔԿ-ն հաստատում է՝ Իշխանասարի հատվածում ավտովթար տեղի է ունեցել
15:38 15/03/2023  |  Արտակարգ պատահարներԱվտովթար՝ Իշխանասարի ճանապարհին․ զինվորականներ են վիրավորվել

СК Армении сообщил подробности ДТП с участием военных на трассе Сисиан-Ишханасар 03/16/2023   13:24  |  Чрезвычайное просшествие
Следственный комитет Армении сообщил подробности ДТП с участием военнослужащих в Сюникской области Армении.
Как сообщил  пресс-секретарь СК Гор Абрамян, 15 марта 2023 года с травмами различной степени в Зангезурский гарнизонный госпиталь были доставлены 4 военнослужащих, состояние троих из них медики оценили как удовлетворительное, одного – как средней тяжести.
Согласно сообщению, по предварительным данным, последние получили травмы 15 марта около 13:30 в результате  ДТП на 3-м километре автодороги Сисиан-Ишханасар.
Автомобиль марки Mercedes-Benz CLK 320, за рулем которого находился один из них, потерял управление, съехал с проезжей части дороги и скатился на 15 м в поле.
По факту случившегося в восьмом гарнизонном следственном отделе Главного военного следственного управления СК РА инициировано уголовное производство по признакам части 1 статьи 342 УК РА.
В ходе предварительного следствия проведен осмотр места происшествия, назначены судебно-медицинские экспертизы, а также судебная автотехническая экспертиза.
В  СК сообщили, что водитель автомобиля прошел проверку на трезвость, которая не выявила алкоголя в его организме.