Կարմրուկի լաբորատոր հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 46-ի. նրանցից 15-ը հոսպիտալացված է 03/10/2023   11:04  |  Առողջություն
Մարտի 10-ի՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ, Հայաստանի Հանրապետությունում կարմրուկի լաբորատոր հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 46-ի։ Նրանցից 15-ը հոսպիտալացված է, 17-ը չի հոսպիտալացվել, 14-ը դուրս է գրվել: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Հիվանդների առողջական վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության:
46 վարակվածներից 43-ը պատվաստված չէ, 3-ը պատվաստված է մեկ դեղաչափով:
16:24 09/03/2023  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՀազվադեպ, բայց հնարավոր է, կարմրուկով հիվանդանալուց տարիներ անց պացիենտի մոտ զարգանա գլխուղեղի ախտահարում. մասնագետ
14:29 09/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՈւնենք կարմրուկով վարակվածների թվի աճ․ տենդենցի վերաբերյալ հստակ պատկերացում կունենանք շաբաթվա վերջում․ Անահիտ Ավանեսյան
10:35 09/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԿարմրուկի հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 43-ի
12:15 08/03/2023  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԿարմրուկի հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 39-ի
10:27 07/03/2023  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՀայաստանում կարմրուկի լաբորատոր հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 29-ի
16:28 06/03/2023  |  ԱռողջությունԿարմրուկով վարակված մեկ մարդը կարող է վարակել մինչև 12-18 անձի.Արմեն Մուրադյան
12:12 06/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԿարմրուկի հաստատված 20 դեպքից 15-ը Երևանում է. ակտիվ պատվաստումային գործընթաց ենք սկսել. Սիմոնյան

Число лабораторно подтвержденных случаев заражения корью в Армении достигло 46 - Минздрав 03/10/2023   11:20  |  Здоровье
В Армении по положению на 10:00 10 марта число лабораторно подтвержденных случаев кори достигло 46. Об этом сообщает министерство здравоохранения Армении.
Из числа заразившихся 15 человек госпитализированы, 14 выписались. Состояние пациентов оценивается как средней тяжести.
43 из 46 заболевших не были привиты, трое получили только одну дозу вакцины.
12:57 15/07/2013  |  Лента новостейМинздрав: В Армении зафиксировано 9 случаев заболевания корью, но эпидемиологическая ситуация в стране находится под контролем