Միրզոյանն ու Լավրովը հանդիպել են Նյու Դելիում 03/03/2023   11:49  |  Քաղաքական
Այսօր Հնդկաստանի Նյու Դելի քաղաքում տեղի է ունեցել Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի և ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հանդիպումը։ Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։
Ռուս նախարարը ՀՀ ԱԳՆ ղեկավարին հարցրել է, թե երբ է նա մեկնել Հնդկաստան, Միրզոյանն ասել է, որ նախորդ օրը.Միրզոյանը Նյու Դելիում կմնա մարտի 3-4-ը։
Երկու նախարարների հանդիպումը շարունակվել է առանց մամուլի։
Նյու Դելիում G20-ի իրադարձություններից առաջ Լավրովն աշխատանքային այցով եղել է Բաքու, որտեղ հանդիպել է իր ադրբեջանցի գործընկեր Ջեյհուն Բայրամովի հետ։
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան հանդիպումից լուսանկար է հրապարակել Telegram-ի իր ալիքում։
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր Հայաստանի ԱԳՆ-ն, Միրզոյանը ժամանել է Նյու Դելի՝ մասնակցելու «Ռաիսինա երկխոսությունը» աշխարհաքաղաքականության և աշխարհատնտեսական համաժողովին։ Համաժողովի շրջանակներում նախարար Միրզոյանը որպես բանախոս կմասնակցի պանելային քննարկմանը, հանդիպումներ կունենա նաև գործընկերների հետ։

Мирзоян и Лавров встретились в Нью-Дели 03/03/2023   10:54  |  Лента новостей
В Нью-Дели  в пятницу состоялась встреча министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна и главы МИД России Сергея Лаврова. Об этом сообщает ТАСС.
Российский министр поинтересовался у руководителя МИД Армении, когда тот прилетел в Индию, Мирзоян рассказал, что накануне.
Мирзоян пробудет в Нью-Дели 3-4 марта. Встреча двух министров продолжилась без прессы.
Перед началом мероприятий в Нью-Дели по линии Группы двадцати Лавров посетил с рабочим визитом Баку, где встретился с азербайджанским коллегой Джейхуном Байрамовым.
Фотографию со встречи в своем Telegram-канале опубликовала официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
Как сообщили ранее в МИД Армении, Мирзоян прибыл в Нью-Дели для участия в конференции по геополитике и геоэкономике "Диалог Райсина". В рамках конференции министр Мирзоян примет участие в панельной дискуссии в качестве спикера, а также проведет встречи с коллегами.