Հայաստանի իշխանությանը հաջողվեց ՌԴ-Արևմուտք խորը դիմակայությունն ողջ ծավալով տեղափոխել Հայաստան` երկիրը «պոլիգոնի» մեծ սպառնալիք տակ դնելով․ Աբրահամյան 01/27/2023   10:40  |  Մամուլ
ՌԴ ԱԳՆ-ն բավականին ծավալուն տեքստով արձագանքել է Հայաստանում ԵՄ քաղաքացիական առաքելություն տեղակայելու որոշմանը, նշելով, որ այն կարող է միայն աշխարհաքաղաքական առճակատում բերել տարածաշրջան և սրել առկա հակասությունները: Այդ մասին Ֆեյսբուքյան գրառում է արել ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։ «Ավելին, ռուսական կողմը կոշտ զգուշացում է արել առ այն, որ «տեսանելի ապագայում տարածաշրջանում կայունության և անվտանգության առանցքային գործոնը մնում է Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի հայտարարության հիման վրա տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորախումբը, ինչպես նաև Հայաստանի սահմաններին ծառայող Ռուսաստանի սահմանապահները: Նրանք կարձագանքեն ԵՄ-ական դիտորդների պահվածքին՝ հաշվի առնելով «Գետնի վրա» իրավիճակի զարգացումը»։
Հայաստանի իշխանությանը հաջողվեց ՌԴ-Արևմուտք խորը դիմակայությունն ողջ ծավալով տեղափոխել Հայաստան` երկիրը «պոլիգոնի» մեծ սպառնալիք տակ դնելով»,-գրել է նա:
11:36 18/01/2023  |  ՄեկնաբանությունԻնչ որ կենտրոնից նպատակ է դրվել Արցախի խնդրի հետ կապված հանրային-քաղաքական օրակարգը փոխել. Աբրահամյան
17:30 17/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՄիջազգային խաղացողները գործելու ավելի մեծ հնարավորություն ունեն, քան գործում են. Աբրահամյան
11:28 17/01/2023  |  ՄեկնաբանությունԵ՛վ ՀՀ իշխանությունը, և՛ Ադրբեջանից եկող ազդակները ցույց են տալիս, որ պետնախարարի հրաժարականը հնարավորություն կստեղծի միջանցքի բացման համար. Աբրահամյան

Властям Армении удалось поставить страну под серьезную угрозу стать "полигоном" - Тигран Абрамян 01/27/2023 10:55 | Комментарий
Секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян прокомментировал вчерашнее заявление МИД РФ.
МИД России отреагировал на решение о размещении в Армении гражданской миссии ЕС довольно объемным текстом, отметив, что это может лишь привнести в регион геополитическое противостояние и обострить существующие противоречия. Более того, российская сторона сделала предупреждение о том, что “ключевым фактором стабильности и безопасности в регионе на обозримую перспективу остается Российский миротворческий контингент, развернутый на основе заявления лидеров России, Азербайджана и Армении от 9 ноября 2020 г., а также несущие службу на армянских рубежах российские пограничники. Они будут реагировать на поведение наблюдателей ЕС с учетом развития ситуации “на земле”, напомнил депутат.
«Властям Армении удалось в полном объеме перенести глубокое противостояние России и Запада в Армению, поставив страну под серьезную угрозу стать “полигоном”», - написал Тигран Абрамян.