Պատրաստակամ եմ աշխատելու Ձերդ գերազանցության հետ՝ Հայաստանի և Նոր Զելանդիայի միջև համագործակցության ընդլայնման և խորացման նպատակով. Փաշինյանը՝ Նոր Զելանդիայի վարչապետին 01/27/2023   12:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նոր Զելանդիայի վարչապետ Քրիս Հիփքինսին՝ պաշտոնը ստանձնելու առթիվ: Ուղերձում ասված է.
«Ձերդ գերազանցություն, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ՝ Նոր Զելանդիայի վարչապետի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ:
Պատրաստակամ եմ աշխատելու Ձերդ գերազանցության հետ՝ Հայաստանի և Նոր Զելանդիայի միջև համագործակցության ընդլայնման և խորացման նպատակով:
Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով կնպաստենք մեր երկրների միջև հարաբերությունների հետագա զարգացմանը՝ ի շահ մեր երկու ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր ձեռքբերումներ, իսկ Նոր Զելանդիայի ժողովրդին՝ բարօրություն»:

Пашинян заявил Хипкинсу о готовности работать над расширением сотрудничества между Арменией и Новой Зеландией 01/27/2023 12:36 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание коллеге из Новой Зеландии Крису Хипкинсу в связи со вступлением в должность. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства. В послании говорится:
От имени правительства Республики Армения и от себя лично сердечно поздравляю Вас со вступлением в должность премьер-министра Новой Зеландии.
Готов работать с Вашим Превосходительством над расширением и углублением сотрудничества между Арменией и Новой Зеландией.
Надеюсь, что совместными усилиями мы будем способствовать дальнейшему развитию отношений между нашими странами на благо наших двух народов.