Ռուբեն Վարդանյանը շնորհակալություն է հայտնել Արցախին իրենց աջակցությունը հայտնած աշխարհահռչակ հայերին 01/23/2023   10:53  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը շնորհակալություն է հայտնել Արցախին իրենց աջակցությունը հայտնած աշխարհահռչակ հայերին։
«Այսօր հերթական անգամ համոզվեցինք, թե որքան արժեքավոր է յուրաքանչյուր հայի ձայնը, որն ապրում է հայրենիքից հեռու, բայց անտարբեր չէ Արցախի ճակատագրի նկատմամբ։ Կարեն Խաչանովի, Հենրիխ Մխիթարյանի, Ռոզա Լինի, Քիմ Քարդաշյանի, Սերժ Թանկյանի և շատ ուրիշ հանրաճանաչ հայերի օրինակները ցույց են տալիս, թե որքան կարևոր է հայկական աշխարհի ներկայացուցիչների աջակցությունը, համախմբվածությունն ու համատեղ ջանքերը՝ Արցախի ձայնն ամբողջ աշխարհում լսելի դարձնելու համար։
Շնորհակալ եմ բոլորին, միջազգային կազմակերպություններին, տարբեր պետությունների կառավարություններին, առանձին գործիչներին, որոնք այս ծանր շրջանում սատարում են  մեզ ու մեր պայքարին։ Վստահ եղեք, որ մենք իսկապես գնահատում և զգում ենք ձեր աջակցությունն այստեղ՝ Արցախում: Այդ աջակցությունը շատ կարևոր է Արցախի 120 հազար հայության համար»,-նշվում է հրապարակման մեջ։
10:04 19/01/2023  |  ՄամուլՌուբեն Վարդանյանի հրաժարականի թեման չի փակվել. «Հրապարակ»
16:49 18/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍա քաղաքական շրջափակում է, սա միայն ճանապարհի արգելափակում չէ. Ռուբեն Վարդանյանն ընդլայնված խորհրդակցություն է հրավիրել

Рубен Варданян поблагодарил всемирно известных армян, выразивших поддержку Арцаху 01/23/2023   11:07  |  Лента новостей
Государственный министр Республики Арцах Рубен Варданян поблагодарил всемирно известных армян, выразивших свою поддержку Арцаху.
"Сегодня мы еще раз убедились, насколько важен голос каждого армянина, проживающего за пределами родины, но в то же время неравнодушного к судьбе Арцаха", - написал Варданян в соцсети.
Как отметил Рубен Варданян, примеры Карена Хачанова, Генриха Мхитаряна, Розы Линн, Ким Кардашьян, Сержа Танкяна и многих других известных армян показывают, насколько важна поддержка, единство и совместные усилия различных представителей армянского мира для того, чтобы весь мир услышал голос Арцаха
"Я благодарю всех людей, международные СМИ, организации, правительства разных государств, которые в такой сложный период поддерживают нас и нашу борьбу в разных уголках мира. Будьте уверены, мы очень ценим и чувствуем вашу поддержку здесь в Арцахе. Она очень важна для 120 тысяч армян Арцаха", - написал Варданян.