Վաշինգտոնը կոչ է արել Երևանին եւ Բաքվին վերսկսել բանակցությունները կայուն խաղաղության հասնելու համար 01/12/2023   12:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱՄՆ պետքարտուղարի օգնական Կարեն Դոնֆրիդը Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավարներին կոչ է արել ձեռնամուխ լինել Լաչինի միջանցքի հարցի դիվանագիտական լուծմանը։ Տեղեկությունը հրապարակվել է ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի Եվրոպայի եւ Եվրասիայի հարցերով բյուրոյի թվիթերյան էջում։
11:48 12/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍոցիալիստական Ինտերնացիոնալն Ադրբեջանին հորդորել է բացել Լաչինի միջանցքը
21:51 11/01/2023  |  Միջազգային լրահոսՉիկագոյի մերձակայքում քիմիական գործարան է այրվել
12:59 11/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԼաչինի միջանցքի արգելափակումը պետք է անհապաղ վերացվի. ԱՄՆ Հելսինկյան հանձնաժողով
10:34 11/01/2023  |  ՄեկնաբանությունՊետք է անենք ամեն ինչ` ապահովելու Հայաստանի և Լեռնային Ղարաբաղի միջև տեղաշարժի ազատությունը և անվտանգությունը. Մալթայի Ուխտի ղեկավար
16:16 10/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանում Ճապոնիայի դեսպանը կոչ է արել ապահովել Լաչինի միջանցքի երկայնքով տեղաշարժի ազատությունը
22:38 09/01/2023  |  Միջազգային լրահոսՇվեդիան եւ ԱՄՆ - ը մտադիր են պաշտպանության ոլորտում համագործակցության համաձայնագիր կնքել
17:33 09/01/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանցի զինվորականը «բնապահպանների» շարքերում. հետաքննող լրագրողը լուսանկար է հրապարակել

Госдеп США призвал глав МИД Армении и Азербайджана включиться в процесс достижения прочного мира 01/12/2023   13:05  |  Лента новостей
Помощник госсекретаря США по делам Европы и Евразии Карен Донфрид призвала глав МИД Армении и Азербайджана немедленно заняться поиском дипломатического решения, позволяющего перемещать товары через Лачинский коридор. Об этом говорится сообщается  в сообщении, размещенном в микроблоге Бюро по делам Европы и Евразии Госдепа Соединенных Штатов в Twitter.
"Помощник госсекретаря Донфрид призвала Арарата Мирзояна и Джейхуна Байрамова немедленно заняться поиском дипломатического решения, позволяющего перемещать товары через Лачинский коридор. Она призвала обоих министров вновь включиться в процесс достижения прочного мира", - говорится в сообщении.