Վահան Քերոբյանը կարող է հրաժեշտ տալ պաշտոնին․ «Ժողովուրդ» 01/06/2023   10:01  |  Մամուլ
Ժողովուրդ օրաթերթը գրում է. 2022 թվականը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ավարտեց պաշտոնանկություններով եւ իրենց պաշտոններին հրաժեշտ տվեցին ՀՀ փոխվարչապետ Համբարձում Մաթեւոսյանն ու ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարար Վահրամ Դումանյանը:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրել էր, որ պաշտոնանկություններն այդքանով չեն սահմանափակվելու եւ թիրախում նաեւ ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանն է: Սակայն մենք տեղեկացանք, որ այժմ էլ կառավարության ղեկավարը դժգոհ է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանի աշխատանքից, որը նաեւ իր հայտարարությունների պատճառով հաճախ է զավեշտալի իրավիճակում հայտնվում: Եվ ահա, մեր տեղեկություններով, նա եւս առաջիկայում հնարավոր է հրաժեշտ տա իր պաշտոնին, սակայն փոխարինող դեռ չեն կարողանում գտնել:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը փորձեց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանից ճշտել՝ նա իր աշխատանքից դժգոհություն ստացել է, թե ոչ: Նախարարը սկզբում հետաքրքրվեց` կատակում ենք, թե ոչ, ապա երբ կրկնեցինք հարցը, նա այդպես էլ որեւէ պատասխան չտվեց՝ հորդորելով դիմել նախարարության լրատվական բաժին:
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «ժողովուրդ» թերթի՝ 06․01․ 23 թ համարում։
20:18 24/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎահան Քերոբյանն այսօր այցելել է Երևանի շոկոլադի գործարան
10:52 23/12/2022  |  Մամուլ1 մլն դրամի հուշամեդալ՝ քրեական գործով անցնող ընկերությունից․ Էկոնոմիկայի նախարարության կասկածելի գնումները․ «Ժողովուրդ»
14:35 22/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԼեռնային Ղարաբաղում որոշ տեսակի պարենի խնդիր կա. Քերոբյան(տեսանյութ)
14:29 22/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԼարսում հերթերը նվազել են, մեքենաները ավելի արագ են անցնում. Քերոբյան
14:22 22/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՕրը ցերեկով, ճրագը ձեռքներին, մարդ են ման գալիս. Քերոբյանը՝ թափուր աշխատեղերը լրացնելու մասին
11:36 19/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՏնտեսության արդիականացումը և տնտեսության ընդհանուր մրցունակության բարձրացումն ունի 3 գլխավոր ուղղություն. Քերոբյանը հանդիպել է «Մանթաշյանց» գործարարների միության ներկայացուցիչների հետ
13:06 25/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՏնտեսությունն արագ վերականգնվեց սեպտեմբերյան շոկից հետո. Վահան Քերոբյան
12:52 17/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՈչ, ձեռքի հետ հարցեր մի բարձրացրեք.Փաշինյանը սաստեց Քերոբյանին (տեսանյութ)

Министр экономики Армении Ваан Керобян может распрощаться со своей должностью - газета «Жоговурд» 01/06/2023   10:28  |  Пресса
Глава правительства Армении недоволен работой министра экономики РА Ваана Керобяна, который часто оказывается в курьезных ситуациях и из-за своих заявлений, пишет газета «Жоговурд».
В 2022 году в отставку были отправлены вице-премьер Армении Амбарцум Матевосян и министр образования, науки, культуры и спорта Ваграм Думанян.
Издание также писало о том, что отставки этим не ограничатся: под прицелом оказалась также глава Минздрава Армении Анаит Аванесян.
По сведениям газеты, Ваан Керобян может распрощаться со своей должностью в ближайшее время, однако ему пока не могут найти замену.
Издание попыталось уточнить у министра экономики Армении Ваана Керобяна, выражали ли ему недовольство по поводу его работы. Министр сначала поинтересовался, не шутка ли это, а затем воздержался от ответа на повторно прозвучавший вопрос, призвав обратиться в пресс-службу ведомства.