ՄԱԿ ԱԽ–ի ծանրակշիռ անդամները կոչ են արել, որ անհապաղ բացվի Լաչինի միջանցքը.Հակոբ Արշակյան 12/21/2022   12:55  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՄԱԿ ԱԽ–ի ծանրակշիռ անդամները կոչ են արել, որ անհապաղ բացվի Լաչինի միջանցքը: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է ԱԺ փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանը.
«Սա շատ կարևոր էր մեզ համար, դա նաև դիվավանագիտական ծավալուն աշխատանքի արդյունք է: Մենք ամեն ինչ անելու ենք, որպեսզի մեր եղբայրների և քույրերի՝ այդ միջանցքով երթևեկելու իրավունքը վերականգնվի»,-ասաց Արշակյանը:
Նրա խոսքով՝ ՄԱԿ-ի ԱԽ-ն, բացի հայտարարություններից, բանաձևերի ընդունման և քաղաքական այլ մեխանիզմներ ունի, որոնք պետք է կիրառի ամբողջ ծավալով:
18:09 06/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀակոբ Արշակյանը վիրավորվեց ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի փոխարեն ու Լիլիթ Գալստյանին հորդորեց զգույշ լինել
10:02 20/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ պատգամավորների և աշխատակիցների հետ մասնակցեցինք հրաձգության դասընթացին.ԱԺ փոխնախագահ
09:58 13/10/2022  |  ՄամուլԻշխանական պատգամավորները հերթական պագևավճարները կստանան. «Հրապարակ»
14:53 30/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀակոբ Արշակյանը Տոկիոյում հանդիպել է Ճապոնիայի թվայնացման նախարարի հետ. ճապոնական կողմը հետաքրքրվել է «Թումո»-ով
23:10 28/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀակոբ Արշակյանը Ճապոնիայում ներկայացրել է ադրբեջանական ագրեսիայի մանրամասները
17:00 19/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը պատրաստվում է նոր հարձակման՝ ընդլայնելով աշխարհագրությունը, այդ թվում՝ Նախիջեւանի կողմից. ԱԺ փոխնախագահ
09:42 18/08/2022  |  ՄամուլԱրբանյակի մասին տարբեր հայտարարություններ. Փաշինյանը խաբել է. մաս 71. «Ժողովուրդ»

Влиятельные члены Совбеза ООН призвали к немедленному открытию Лачинского коридора - Аршакян 12/21/2022   13:18
Влиятельные члены Совета Безопасности ООН призвали к немедленному открытию Лачинского коридора. Об этом в беседе с журналистами в НС заявил вице-спикер парламента Армении Акоп Аршакян.
"Это очень важно для нас, это также результат внушительной дипломатической работы. Мы сделаем все, чтобы право наших братьев и сестер на проезд по этому коридору как можно скорее было восстановлено", — сказал Аршакян.
По его словам, СБ ООН, помимо заявлений, обладает возможностью принятия резолюций и применения иных политических механизмов, который должны быть задействованы в полном объеме.