Լաչինի միջանցքում ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ Անահիտ Ավանեսյանը դիմել է ԱՀԿ-ին 12/14/2022   12:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը դիմել է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությանը՝ ակնկալելով կազմակերպության բարձրաստիճան պաշտոնյաների արագ արձագանքը Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքը փակելու հետևանքով Արցախում հասունացող հումանիտար աղետին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ առողջապահության նախարարությունից:
Անահիտ Ավանեսյանը խնդրի մասին բարձրաձայնել է նաև «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում կատարած գրառմամբ:
«Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքը փակելու հետևանքով Արցախի հայերը բախվում են առողջապահական ճգնաժամի: Առողջապահական հրատապ կարիքներ ունեցող մարդկանց չեն կարողանում տեղափոխել Երևան, դեղորայքի և հումանիտար աջակցության մատակարարումը բնակչությանն անհնար է դարձել»,- գրել է Ավանեսյանը:
09:17 14/12/2022  |  ՄամուլԱնահիտ Ավանեսյանը կարող է հրաժեշտ տալ պաշտոնին. «Ժողովուրդ»
09:28 13/12/2022  |  ՄամուլԱնահիտ Ավանեսյանի ընտանիքում «կռիվ է ընկել». «Ժողովուրդ»
19:11 01/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՇարունակվում են առողջության համապարփակ ապահովագրության համակարգի ներդրման շուրջ քննարկումները
16:16 30/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանին փոխանցված 13 զինծառայողի դիերի նույնականացման ավարտուն արդյունքները կլինեն մոտ օրերին.Անահիտ Ավանեսյան
18:54 28/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱնահիտ Ավանեսյանը արձակուրդ է գնում ընդամենը մեկ օրով
08:58 24/11/2022  |  ՄամուլԱյրվածքաբանության ողջ ինստիտուտը տեղավորել են մի հարկաբաժնում․ «Ժողովուրդ»
21:13 19/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԿյանքից հեռացել է ՀԽՍՀ առողջապահության նախկին նախարար Արտաշես Ազնաուրյանը
18:32 04/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀայկական կողմին փոխանցված 10 զինծառայողների մարմիններից 5-ի վերաբերյալ փորձաքննության արդյունքները ստացվել են. Ավանեսյան
16:20 04/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՊետպատվերը պետք է հիվանդի հետեւից գնա, ոչ թե հիվանդանոց. Լուսինե Բադալյան
12:39 03/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԹիվ չեմ կարող հրապարակել, բայց բոլոր դեպքերի հետ կապված մանրամասն եզրակացություններ են կազմվում. Ավանեսյանը՝ խոշտանգված դիերի մասին

Глава Минздрава Армении ожидает быстрой реакции ВОЗ на назревающую в Арцахе гуманитарную катастрофу 12/14/2022   12:41  |  Лента новостей
Министр здравоохранения Армении Анаит Аванесян обратилась во Всемирную организацию здравоохранения, ожидая быстрой реакции должностных лиц организации на назревающую в Арцахе гуманитарную катастрофу в результате закрытия Азербайджаном Лачинского коридора. Об этом «Арменпресс» сообщили в Минздраве РА.
Анаит Аванесян об этой проблеме написала и в своем микроблоге в Twitter.
"Из-за закрытия Азербайджаном Лачинского коридора армяне Арцаха столкнулись с кризисом в области здравоохранения. Людей с неотложными медицинскими проблемами не могут перевезти в Ереван, доставка лекарств и гуманитарной помощи населению стала невозможной», - написала Анаит Аванесян.
10:03 14/12/2022  |  Лента новостейПрекращение газоснабжения и перекрытие дороги жизни – это теракт: Татоян направит в международные организации доказательства преступлений Баку