Ռուս խաղաղապահները թույլ չեն տվել ադրբեջանական լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներին այցելել Խոջալու, նրանց պարտադրել են հետ վերադառնալ (տեսանյութ) 12/07/2022   14:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ռուս խաղաղապահները թույլ չեն տվել ադրբեջանական լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներին այցելել Արցախի Իվանյան գյուղ (Խոջալու)՝ լուսաբանելու ռուս խաղաղապահ զորախմբի ղեկավարության և Ադրբեջանի այսպես կոչված բնապահպանական խնդիրներով զբաղվող դիտորդական խմբի բանակցությունները։ APA-ի փոխանցմամբ՝ նշված դիտորդական խմբի կազմում են Էկոլոգիայի և բնական պաշարների նախարարության, Էկոնոմիկայի նախարարությանն առընթեր պետական գույքի ծառայության աշխատակիցները, «ԱզերԳոլդ» ՓԲԸ-ի ներկայացուցիչները։
ԱՊԱ-ի հատուկ թղթակիցը հայտնել է, որ խաղաղապահների հրամանատար, գեներալ-մայոր Անդրեյ Վոլկովը թույլ չի տվել ադրբեջանցի լրագրողներին լուսաբանել Խոջալուում մոնիտորինգի խմբի և խաղաղապահ կոնտինգենտի ղեկավարության բանակցությունները։
ԶԼՄ-ների որոշ ներկայացուցիչներ քայլելով անցել են խաղաղապահների անցակետը ու շարժվել դեպի Ստեփանակերտ, սակայն խաղաղապահներին հաջողվել է կասեցնել նրանց առաջխաղաղացումը ու պարտադրել հետ վերադառնալ։
21:33 06/12/2022  |  ՔաղաքականՑանկացած տիպի մաքսակետ հիմնադրելու նախաձեռնությունը ուղղակի հակասության մեջ է 2020 թ. նոյեմբերի 9-ի հայտարարության հետ. Գևորգ Դանիելյան
20:30 05/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի հետ Լեռնային Ղարաբաղը կապող ճանապարհին մինի մաքսակետ է տեղադրվելու. Վոլկով (տեսանյութ)
23:06 30/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԽաղաղապահների պատասխանատվության գոտում նոյեմբերի 30-ին միջադեպեր չեն գրանցվել․ ՌԴ ՊՆ
21:36 26/11/2022Լեռնային Ղարաբաղում տեղակայված խաղաղապահները երեք խախտում են արձանագրել. ՌԴ ՊՆ
17:06 25/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՌուս խաղաղապահներն արձագանքել են Բաքվին ու հիշեցրել, որ ադբրեջանական կողմը եւս օգտագործում է ՌԴ շտաբի քարտեզներով սահմանված տեղանունները՝ ադրբեջանական շարասյան երթուղին զորախմբի հետ համաձայնեցնելիս
21:12 24/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանական կողմը խախտել է հրադադարի ռեժիմը Մաղավուզ գյուղի շրջանում․ ՌԴ ՊՆ-ն հաստատում է
23:05 14/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՌԴ խաղաղապահ զորախմբի պատասխանատվության գոտում խախտումներ չեն արձանագրվել

Российские миротворцы не пустили азербайджанских журналистов в арцахское село Иванян(ВИДЕО) 12/07/2022   14:52  |  Лента новостей
Дислоцированные в Арцаха российские миротворцы не пустили азербайджанских журналистов посетить село Иванян Аскеранского района Республики Арцах для освещения переговоров с участием командования миротворческого контингента и так называемой наблюдательной группы Азербайджана, якобы занимающейся экологическими проблемами. Как передают азербайджанские СМИ, в состав этой группы входят сотрудники министерства экологии и природных ресурсов,  службы госимущества и представители ЗАП "Азерголд".
Сообщается, что командующий российским миротворческим контингентом в Арцахе генерал-майр Андрей Волков не позволил  азербайджанским журналистам освещать переговоры в селе Иванян.
Некоторые представителя СМИ пешком пытались пройти через пропускной пункт и двинуться в сторону Степанакерта, однако миротворцам удалось преградить им дорогу и обязать вернуться назад.
14:35 06/12/2022  |  Лента новостейПодобное не должно повториться: Агаджанян прокомментировал инцидент с перекрытием азербайджанцами Лачинского коридора