Ադրբեջանական լրատվամիջոցների հրապարակումները՝ Միրզոյան-Բայրամով-Չավուշօղլու եռակողմ հանդիպման մասին չափազանցված են.ՀՀ ԱԳՆ 12/01/2022   15:29  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանական լրատվամիջոցների հրապարակումները՝ Միրզոյան-Բայրամով-Չավուշօղլու եռակողմ հանդիպման մասին չափազանցված են։ Այս մասին գրել է ՀՀ ԱԳՆ խոսնակը։
«ՀՀ ԱԳ նախարար Միրզոյանի՝ Թուրքիայի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հետ «եռակողմ հանդիպումը» նույնքան կարելի է համարել քառակողմ, ինչ-որ պահի հնգակողմ, այնուհետև այլ ձևաչափով եռակողմ և այսպես շարունակ։
Նկարում՝ նախքան ԵԱՀԿ նախարարակական գագաթաժողովի բացման արարողությունը Հայաստանի ԱԳ նախարարը, Ավստրիայի ԱԳ նախարարը, ԵՄ բարձր հանձնակատարը, Թուրքիայի ԱԳ նախարարը, Ադրբեջանի ԱԳ նախարարը քաղաքավարական կարճ զրույց են ունենում»։

Публикации азербайджанских СМИ о трехсторонней встрече Мирзояна, Чавушоглу и Байрамова преувеличены - МИД 12/01/2022 16:41 | Лента новостей
Пресс-секретарь МИД Армении Ваан Унанян прокомментировал появившиеся в Сети фотографии министров иностранных дел РА, Турции и Азербайджана.
""Трехстороннюю встречу" министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна с главами МИД Турции и Азербайджана таким же образом можно считать четырехсторонней, а в какой-то момент - пятисторонней, затем трехсторонней в другом формате и так далее", - написал Унанян на своей странице в ФБ.
Унанян добавил, что на снимке перед церемонией открытия министерского саммита ОБСЕ глава МИД Армении, министр иностранных дел Австрии, верховный комиссар ЕС, министр иностранных дел Турции, министр иностранных дел Азербайджана ведут короткую вежливую беседу.
"Публикации азербайджанских СМИ о трехсторонней встрече преувеличены", - добавил пресс-секретарь МИД Армении.