Ջրաբերում ինքնաթիռի կործանման հետևանքով մահացած 2 անձինք ՌԴ քաղաքացիներ են. ԱԻՆ խոսնակ 12/01/2022   16:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ջրաբերում ինքնաթիռի կործանման հետևանքով մահացած 2 անձինք ՌԴ քաղաքացիներ են։ Օդաչուներ` Ա. Պ. ( ծնվ․1979թ․) և Վ. Ռ. (1983): Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԻՆ մամուլի քարտուղար Հայկ Կոստանյանը։
Հիշեցնենք, որ ԱԻՆ Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն դեկտեմբերի 1-ին ժամը 14:20-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Կոտայքի մարզի Ջրաբեր գյուղի տարածքում B55 տիպի ինքնաթիռն ընկել է և բռնկվել;
Տեղում հայտնաբերվել է 2 այրված դի: Հրդեհը մարվել է ժամը 14:41-ին: Պարզվել է, որ կործանված ինքնաթիռը «Զվարթնոց» օդանավակայանից ուղևորվում էր Աստրախան:

Погибшие при крушении самолета в Армении являются гражданами России - МЧС 12/01/2022 17:17 | Лента новостей
Двое погибших в результате крушения самолета В55 в Котайкской области, по предварительным данным, были гражданами РФ – пилоты А.П.(1979 г.р.) и В.Р.(1983 г.р.). Об сообщил пресс-секретарь МЧС Армении Айк Костанян на своей странице в Facebook.
Напомним, ранее в МЧС поступило сообщение о том, что 1 декабря в 14:20 на территории села Джрабер Котайкской области Армении потерпел крушение и загорелся самолет B55.
На месте происшествия были обнаружены два обгоревших тела. Выяснилось, что разбившийся самолет направлялся из ереванского аэропорта «Звартноц» в Астрахань.