«Հայաստան» խմբակցությունում ովքե՞ր կփոխարինեն մանդատից հրաժարված պատգամավորներին 11/29/2022 16:03 | ԼՐԱՀՈՍ
«Հայաստան» խմբակցության եւս երեք պատգամավոր՝ Վահե Հակոբյանը, Ելենա Կիրակոսյանն ու Հռիփսիմե Ստամբուլյանն այսօր հայտարարեցին մանդատը վայր դնելու մասին: Ավելի վաղ պատգամավորական մանդատը վայր էր դրել նաև Արամ Վարդևանյանը: Հետեւապես նրանց փոխարեն խորհրդարան կգնան նոր անձինք։
«Փաստինֆո»-ն գրել էր, որ դաշինքում հաջորդ համարները Ռիմա Ղազարյանն ու ԵՊՀ արևելագիտության ֆակուլտետի դեկան Ռուբեն Մելքոնյանն են: Վերջինս
«Փաստինֆո»-ին հայտնել էր, ոչ դեռ որոշում չունի՝ մանդատը վերցնելու վերաբերյալ, իսկ Ռիմա Ղազարյանի հետ չէր հաջողվել կապ հաստատել:
Դաշինքի ցուցակում հաջորդ համարներն են Մհեր Սահակյանը, Մարիա Պետրոսյանը, Սայադ Շիրինյանը և Ռոբերտ Հայրապետյանը: Նկատենք, որ վերջինս հանդիսանում «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության անդամ, իսկ կուսակցությունն այսօր հայտարարել էր խորհրդարանում իր գործունեությունը դադարեցնելու որոշման մասին։
«Փաստինֆո»-ին հայտնի դարձավ, որ դաշնակցական Մհեր Սահակյանը վաղը հանդես կգա հայտարարությամբ և կհայտնի՝ վերցնում է մանդատը, թե՝ ոչ:
Իրավաբան Ռոբերտ Հայրապետյանն էլ «Փաստինֆո»-ին ասաց, որ երբ իր մանդատը վերցնելու հերթը հասնի , այդ ժամանակ էլ դիրքորոշում կհայտնի:

Кто сменит депутатов от блока "Армения", отказавшихся от мандатов? 11/29/2022 16:51 | Лента новостей
Еще трое депутатов парламента РА от блока "Армения" - Ваге Акопян, Елена Киракосян и Рипсиме Стамбулян - сегодня заявили о своем решении сложить мандаты. Ранее от депутатского мандата отказался Арам Вардеванян.
Ранее ИА "ФактИнфо" сообщила, что следующими в списке блока идут Римма Казарян и декан факультета востоковедения Ереванского государственного университета(ЕГУ), тюрколог Рубен Мелконян.
В беседе с "ФактИнфо" Мелконян заявил, что "у него нет решения по мандату". А с Риммой Казарян связаться не удалось.
Следующими по списку также значатся Мгер Саакян, Мария Петросян, Саят Ширинян и Роберт Айрапетян.
Как стало известно "ФактИнфо", представитель АРФ "Дашнакцутюн»"Мгер Саакян завтра выступит с заявлением и сообщит о своем решении по мандату.
В свою очередь юрист Роберт Айрапетян сообщил "ФактИнфо", что выскажет свою позицию, когда наступит его черед брать мандат.
Саят Ширинян также заявил, что определится с решением, когда дойдет его очередь. "Я не думаю, что корректно говорить о том, чего еще нет", - добавил он.