Ալեն Սիմոնյանը չի բացառում՝ պատգամավորների նկատմամբ հետապնդում կարող է իրականացվել 11/24/2022   14:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը չի բացառում, որ ՀՀ գլխավոր դատախազը միջնորդություններ կներկայացնի՝ ԱԺ պատգամավորներ Վահե Հակոբյանի, Արմեն Չարչյանի, Սեյրան Օհանյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու և նրանց ազատությունից զրկելու համաձայնություն ստանալու վերաբերյալ։ Մասնավորապես, լրագրողների հետ զրույցում, անդրադառնալով շրջանառվող լուրերին՝ գործ հարուցելու վերաբերյալ, Սիմոնյանը նշեց. «Ենթադրում եմ՝ այո։ Մամուլում նշված պատգամավորների հետ կապված տեղեկություններն են, որ կան, բայց որ մամուլը լավ է աշխատում և շատ անգամ ավելի տեղեկացված է, քան՝ պաշտոնյաները, ենթադրում եմ, որ ճիշտ է »։
11:51 24/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՓաստը մնում է փաստ՝ ռուսական կողմից ռազմական և քաղաքական մասով բավարար աջակցություն չունենք. Սիմոնյան
14:04 23/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱլեն Սիմոնյանը դատական հայց է ներկայացրել «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Աննա Մկրտչյանի դեմ
15:36 21/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱյն, ինչ կատարվում է էկրանից այն կողմ, հաճախ անտեսանելի է հեռուստադիտողին.Ալեն Սիմոնյան
17:59 17/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանը բարձր է գնահատում Վրաստանի՝ տարածաշրջանում խաղաղության եւ կայունության պահպանմանն ուղղված հետաքրքրվածությունը. Ալեն Սիմոնյանը՝ Վրաստանի վարչապետին

Ален Симонян не исключает уголовного преследования в отношении ряда депутатов НС Армении 11/24/2022 14:37 | Лента новостей
Председатель Национального Собрания Армении Ален Симонян не исключает, что генеральный прокурор РА представит ходатайства о возбуждении уголовного преследования в отношении депутатов НС Ваге Акопяна, Армена Чарчяна, Сейрана Оганяна и получении согласия на их арест.
В частности, в беседе с журналистами, комментируя муссируемые сведения о возбуждении дела, Симонян отметил: "Полагаю, что да".
"На данный момент есть информация об упомянутых депутатах в СМИ, других сведений у меня нет. Но то, что наша пресса работает хорошо и зачастую более информирована, чем официальные лица, поэтому я полагаю, что это правда", - добавил он.