ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունը հյուրընկալում է գեներալ-մայոր Դանիել Լասիկային 11/16/2022   11:05  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունն ուրախ է Երևանում հյուրընկալել ԱՄՆ Եվրոպական հրամանատարության ռազմավարության, պլանավորման և քաղաքականության հարցերով տնօրեն գեներալ-մայոր Դանիել Լասիկային։
Նոյեմբերի 16-17-ին նախատեսվող այցի ընթացքում գեներալ-մայոր Լասիկան ծաղկեպսակ կնդի Անհայտ զինվորի գերեզմանին և Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիրում, կհանդիպի ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանին, Գլխավոր շտաբի պետ Էդվարդ Ասրյանին և Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանին՝ քննարկելու հայ-ամերիկյան անվտանգային հարաբերություններն ու տարածաշրջանային անվտանգության հարցերը։ Գեներալ-մայոր Լասիկան կմասնակցի խաղաղապահ ուժերի  «Զառ» ուսումնական կենտրոնի նոր զորանոցների, ճաշարանի և գիտաժողովների սրահի բացման արարողությանը։
18:45 04/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱՄՆ դեսպանատունը նոյեմբերի 5-ի հանրահավաքից առաջ զգուշացնող հայտարարություն է տարածել
18:00 08/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱՄՆ-ն ՀՀ-ում գտնվող իր քաղաքացիներին կոչ է արել խուսափել ռուսական ավիափոխադրողներից
12:56 29/08/2022  |  Միջազգային լրահոսԱդրբեջանում ԱՄՆ դեսպանատունը արձագանքել է Հիքմեթ Հաջիևի դժգոհություններին
15:02 20/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱՄՆ դեսպանատունը պարզաբանել է՝ ինչու են հավաքագրում կապի կամավորների
12:59 20/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունը մտահոգված է իր քաղաքացիների անվտանգությամբ
18:02 08/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Հակամարտության կարևորագույն հարցեր դեռևս մնում են չլուծված, այդ թվում՝ Լեռնային Ղարաբաղի կարգավիճակը». ԱՄՆ դեսպանատուն
10:09 14/06/2022  |  ՄամուլՀայաստանի իշխանություններին հորդորում ենք հարգել մարդու իրավունքները. ԱՄՆ դեսպանատան արձագանքը. «Ժողովուրդ»

В Ереван прибудет директор Европейского командования США Даниэль Ласика 11/16/2022   11:50  |  Лента новостей
Директор Европейского командования США по стратегии, планированию и политике генерал-майор Даниэль Ласика будет находиться в Ереване 16-17 ноября. Об этом сообщает посольство США в Армении.
В ходе визита генерал-майор Ласика возложит венок к Могиле неизвестного солдата и к Мемориалу памяти жертв Геноцида армян.   Он также встретится с министром обороны Армении Суреном Папикяном, начальником Генштаба Эдвардом Асряном и секретарем Совета безопасности Арменом Григоряном для обсуждения армяно-американских отношений в области безопасности и вопросы региональной безопасности.
Ласика примет участие в открытии новой оружейной комнаты, столовой и конференц-зала в учебном центре миротворческих сил «Зар».
13:37 09/11/2022  |  Лента новостейКоалиции во главе с ANCA удалось пресечь избрание турка Мехмета Оза членом Сената США
00:19 26/10/2022  |  Лента новостейГригорян обсудил со спецпомощником Байдена расширение и развитие отношений Армении и США