Ալեն Սիմոնյանը չի բացառել, որ գլխավոր դատախազը երեք պատգամավորի անձեռնմխելիությունից զրկելու գործընթաց կսկսի 11/15/2022   17:55  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը չի բացառել, որ ՀՀ գլխավոր դատախազը «Հայաստան» խմբակցությունից 3 պատգամավորի անձեռնմխելիությունից զրկելու գործընթաց կսկսի: Նա նման հայտարարությամբ հանդես է եկել ԱԺ-ում՝ պատասխանելով լրագրողների հարցերին։
«Պաշտոնապես այդպիսի տեղեկություն չունեմ, բայց, իհարկե, չեմ բացառում։ Շատ մարդիկ, որոնք օրենքի հետ ժամանակին խնդիր են ունեցել ու կարծել են, որ պատգամավորական մանդատը կարող է իրենց ինչ-որ ձևով պաշտպանել, հիմա կհասկանան, որ այդպես չէ»,- ասել է նա։
18:33 10/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԹո՛ղ մեր երկրում շատ լինեն գիտնականները, որոնք նոր սերունդների համար կբացեն գիտության դռները. Ալեն Սիմոնյան
14:35 10/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱլեն Սիմոնյանը Կազբեկ Տայսաևի հետ քննարկել է Բաքվի սեպտեմբերյան ագրեսիայից հետո ՀՀ սահմանին տիրող իրավիճակը

Ален Симонян не исключил начала процесса лишения трех оппозиционных депутатов неприкосновенности 11/15/2022   18:06  |  Лента новостей
Спикер парламента РА  Ален Симонян не исключил вероятность того, что генеральный прокурор РА начнет процесс лишения трех депутатов от оппозиционной фракции "Армения" неприкосновенности.
"Официальной информации у меня нет, но я не исключаю. Многие люди, которые в свое время имели проблемы с законом и полагали, что депутатский мандат может их защитить, теперь поймут, что это не так", – заявил Симонян, отвечая на вопросы журналистов в парламенте.