Ադրբեջանական ԶՈՒ գործողությունները վկայում են, որ նրանք չեն էլ պատրաստվում հեռանալ օկուպացված տարածքներից, քանի որ ակտիվորեն ամրաշինական աշխատանքներ են անում.Արման Թաթոյան 11/10/2022   11:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանը ներկայումս գտնվում է անվտանգային լուրջ խնդիրների առաջ: Այդ խնդիրները պայմանավորված են ադրբեջանական ներխուժումներով, ինչպես նաև մեր գյուղերի հարևանությամբ և ճանապարհներին ադրբեջանական ԶՈՒ ներկայությամբ: Այս մասին ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց ՀՀ նախկին ՄԻՊ, Իրավունքի և արդարության կենտրոն «Թաթոյան» հիմնադրամի տնօրեն Արման Թաթոյանը՝ ներկայացնելով Ադրբեջանի սեպտեմբերի 13-ի ագրեսիայի հետևանքները:
Արման Թաթոյանի արձանագրմամբ՝ ադրբեջանական ԶՈՒ գործողությունները վկայում են, որ նրանք չեն էլ պատրաստվում հեռանալ օկուպացված տարածքներից, քանի որ ակտիվորեն ամրաշինական աշխատանքներ են անում, բունկերներ, ճանապարհներ, շինություններ են կառուցում:
ՀՀ նախկին ՄԻՊ-ը շեշտեց, որ խոսքը վերաբերում է ոչ միայն բնակիչների անվտանգությանը կամ մարդու իրավունքներին, այլ նաև երկրի ազգային անվտանգությանը, քանի որ ադրբեջանցիների թիրախի ներքո են Տաթևի, Ջերմուկի ՀԷԿ-երը, Կապանի պոչամբարը և նման ռազմավարական բնույթի անվտանգային օբյեկտներ։
«Այս օբյեկտների հետ որևէ բան պատահելու դեպքում՝ կարող է աղետալի հետևանքներ առաջանալ մեր բնակավայրերի համար»,-հավելեց Թաթոյանը:
10:46 10/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրման Թաթոյանը ներկայացնում է ադրբեջանական վերջին ագրեսիայի հետևանքները.ուղիղ

Действия ВС Азербайджана свидетельствуют о том, что они не собираются покидать оккупированные территории Армении - Татоян 11/10/2022   11:25  |  Лента новостей
Армения в настоящее время сталкивается с серьезными проблемами безопасности.  Об этом на пресс-конференции в четверг заявил бывший омбудсмен Армении, директор фонда “Татоян” Арман Татон представляя последствия сентябрьской азербайджанской агрессии.
Татоян указал, что эти проблемы вызваны вторжением азербайджанских ВС на суверенную территорию Армении, а также их присутствием вблизи  наших сел и на дорогах.
По словам Армана Татояна, действия вооруженных сил Азербайджана свидетельствуют о том, что они не собираются покидать оккупированные территории, так как активно проводят фортификационные работы, строят бункеры, дороги, сооружения
Бывший омбудсмен Армении подчеркнул, что речь идет не только о безопасности жителей или правах человека, но и о национальной безопасности страны, поскольку под прицелом азербайджанцев оказались ведь Татевская, Джермукская ГЭС, Капанское хвостохранилище и подобные стратегически важные для безопасности объекты.
“Если с этими объектами что-то случится, для наших населенных пунктов будут катастрофическими", — добавил Татоян.
00:04 09/11/2022  |  Лента новостейАртобстрел Азербайджаном Кечутского водохранилища мог привести к многочисленным жертвам и обернуться катастрофой для окружающей среды - президент Армении
15:23 07/11/2022  |  Лента новостейНаблюдатели ЕС зафиксировали факт агрессии Азербайджана против Армении - губернатор Гегаркуника