Ալեն Սիմոնյանը Կազբեկ Տայսաևի հետ քննարկել է Բաքվի սեպտեմբերյան ագրեսիայից հետո ՀՀ սահմանին տիրող իրավիճակը 11/10/2022   14:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը նոյեմբերի 10-ին ընդունել է ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի նախագահի առաջին տեղակալ Կազբեկ Տայսաեւի գլխավորած պատվիրակությանը:
ՀՀ ԱԺ նախագահն առանձնակի կարեւորել է Հայաստանի եւ Ռուսաստանի օրենսդիր մարմինների միջեւ երկկողմ եւ բազմակողմ ակտիվ փոխգործակցությունը: Նա ընդգծել է մասնագիտական կոմիտեների եւ հանձնաժողովների համատեղ նիստերի անցկացման անհրաժեշտությունը՝ առանձնացնելով դրանց դերը խորհրդարանական դիվանագիտության, բաց երկխոսության, միջանձնային շփումների ամրապնդման գործում: Ալեն Սիմոնյանը մասնավորեցրել է համագործակցության ոլորտները՝ հավելելով դրանց կատարելագործման ուղղությամբ տարվելիք աշխատանքների անհրաժեշտությունը:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել սեպտեմբերի 13-ին ադրբեջանական ագրեսիայի հետեւանքով ստեղծված իրադրությանը:
17:04 02/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Եվրոասֆալտ»-ում ուսումնասիրություններ ենք արել, բայց առերևույթ իրավախախտումներ չեն հայտնաբերվել․ Ռոմանոս Պետրոսյանը՝ Ալեն Սիմոնյանի եղբոր ղեկավարած «Եվրոասֆալտ» ընկերության մասին
15:09 02/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱլեն Սիմոնյանը՝ ընդդիմադիր պատգամավորների աշխատավարձի մասին
14:23 02/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի ու Ադրբեջանի միջեւ հիմա էլ շփումներ կան. Ալեն Սիմոնյան
14:14 02/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանն արձագանքել է Լուկաշենկոյի հայտարարություններին, բայց տեսագրությունը չի հրապարակվել.Ալեն Սիմոնյան

Симонян придал важность двустороннему и многостороннему активному взаимодействию между законодательными органами Армении и России 11/10/2022   15:38  |  Лента новостей
Председатель Национального Собрания Ален Симонян 10 ноября принял делегацию во главе с первым заместителем председателя Комитета Государственной Думы Федерального Собрания РФ по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Казбеком Тайсаевым.
Спикер НС придал особое значение двустороннему и многостороннему активному взаимодействию между законодательными органами Армении и России. Он подчеркнул необходимость проведения совместных заседаний профильных комитетов и комиссий, отметив их роль в укреплении парламентской дипломатии, открытого диалога, межличностных контактов. А.Симонян конкретизировал сферы сотрудничества, добавив необходимость проведения работ по их совершенствованию.
На встрече затронута ситуация, сложившаяся вследствие азербайджанской агрессии 13 сентября.
12:11 28/10/2022  |  Лента новостейНадо прекратить заигрывание, представляющее прямую угрозу нашим национальным интересам - экс-президент Арцаха