Երկուշաբթի 06 / 05 / 2023
Դաժան սպանություն. Պեմզաշենում տանը հայտնաբերված մոր եւ երկու երեխաների մարմինների վրա եղել են դանակի հարվածի հետքեր (տեսանյութ) 11/09/2022   15:45  |  Քրեական խրոնիկոն
Շիրակի մարզի Պեմզաշեն գյուղում, նախնական տվյալներով, դաժան սպանության զոհ են դարձել 31-ամյա կինն ու երկու երեխաները։
Հիշեցնենք, որ այսօր ժամը 12։25-ի սահմաններում ԱԻՆ ՓԾ 911 ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ բժիշկների հերթապահ խումբը կանչով մեկնել է Պեմզաշեն գյուղի տներից մեկը, որտեղ բնակիչները չեն արձագանքում դռան և հեռախոսազանգերին։ Հրշեջ փրկարարներն ու քաղաքացիները, ապա՝ օպերատիվորեն ժամանած ոստիկանության Արթիկի բաժնի հերթապահ խումբը բացել են տան դուռը և հատակին հայտնաբերել են 3 դի։ Մահացածներն են՝ մայրը՝ 31-ամյա Զարինեն ու նրա երկու երեխաները՝ 12 և 8 տարեկան։
«Փաստինֆո»-ին ՀՀ քննչական կոմիտեից հայտնեցին, որ մարմինների արտաքին զննությամբ հայտնաբերվել են կտրած-ծակած վնասվածքներ. նախնական տվյալներով՝ դրանք պատճառվել են դանակի գործադրմամբ։
Դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ սպանության հատկանիշներով։ Մասնավորապես ՔԿ-ից հայտնեցին, որ վարույթ է նախաձեռնվել ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 155-րդ 1-ին մասով՝ սպանության և նույն հոդվածի 2-րդ մասի 5-րդ կետով՝ անչափահասի սպանության հատկանիշներով։
11:18 06/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՍպանության հատկանիշներով 1 օրում Արարատի մարզում նախաձեռնվել է 3 քրեական վարույթ. shamshyan.com
22:22 01/11/2022  |  Քրեական խրոնիկոնԼոռու մարզում 18-ամյա թոռը սպանել է 82-ամյա տատուն
18:35 25/10/2022  |  Քրեական խրոնիկոն48-ամյա տղամարդու սպանության մեջ մեղադրվողը հայտնաբերվել և ձերբակալվել է
11:18 21/10/2022  |  Քրեական խրոնիկոնՎանաձորի բնակչի սպանության համար կալանավորվել է համաքաղաքացին. նախաքննությունն ավարտվել է
14:22 09/10/2022  |  Միջազգային լրահոսՊետերբուրգի ռեստորանում հարսանյաց արարողության ժամանակ տղամարդու են գնդակահարել
17:23 07/10/2022  |  Քրեական խրոնիկոնՆուբարաշենում կնոջը սպանած տղամարդը ձերբակալվելուց րոպեներ առաջ նռնակ է պայթեցրել. մանրամասներ դեպքից
13:27 07/10/2022  |  Քրեական խրոնիկոնԼոռիում առանձնակի դաժանությամբ սպանություն գործած ամբաստանյալին ազատ արձակելու հնարավորությունը ճանաչվել է անթույլատրելի

Жестокое убийство в Армении: тела женщины и ее двух детей с колото-резаными ранами обнаружены в селе Пемзашен 11/09/2022   16:09  |  Криминальная хроника
Тела 31-летней женщины и ее двух несовершеннолетних детей обнаружены в одном из домов в селе Пемзашен Ширакской области Армении. По предварительным данным, они стали жертвами жестокого убийства.
Сегодня  около 12:25 в центр управления в кризисных ситуациях МЧС Армении поступило сообщение о том, что бригада врачей по вызову отправилась в один из домов в селе Пемзашен, однако жильцы не открывают дверь и не отвечают на телефонные звонки. Прибывшие на место спасатели  вскрыли дверь и на полу обнаружили тела трех человек: 31-летней Зарине и ее двух детей в возрасте 12 и 8 лет.
Как сообщили "ФактИнфо" в Следственном комитете Армении, при внешнем осмотре на телах обнаружены колото-резаные раны. По предварительным данным, они были нанесены ножом.
По данному факту инициировано уголовное производство по признакам убийства. В ведомстве уточнили, что уголовное дело заведено по части 1 статье 155(убийство)  и пункту 5 части 2 той же статьи(убийство несовершеннолетних).