«Հայրենիք» կուսակցությունը կմասնակցի նոյեմբերի 5-ի համահայկական հանրահավաքին 10/31/2022   15:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Հայրենիք» կուսակցությունը կմասնակցի նոյեմբերի 5-ի համահայկական հանրահավաքին: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց կուսակցության խոսնակ Սոս Հակոբյանը:
Մեր ճշտող հարցին՝ Արթուր Վանեցյանը և՞ս ներկա կլինի, խոսնակը պատասխանեց.
«Կարծում եմ, այո, նա ևս ներկա կլինի»:
Հիշեցնենք, որ «Դիմադրության շարժումը», ի պաշտպանություն Արցախում հոկտեմբերի 30-ին տեղի ունեցած հանրահավաքի ու ԱԺ ընդունած հայտարարության, նոյեմբերի 5-ին, Ֆրանսիայի հրապարակում հանրահավաք է հրավիրում:
Հայտարարություն է տարածել նաեւ «Հայրենիք» կուսակցությունը՝ փաստելով, որ շարունակելու են։ անզիջում պայքարն Արցախի Հանրապետության ժողովրդի ինքնորոշման միջազգային ճանաչման և նրա անվտանգության լիարժեք վերականգման ուղղությամբ, որի ապահովման առանցքային դերակատարը դաշնակից և բարեկամ պետությունների աջակցությամբ պետք է կրկին դառնա Հայաստանի Հանրապետությունը։
12:29 02/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎանեցյան. Արցախը եղել է, կա և մնալու է հայկական
23:14 30/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԲոլորը մեղավոր են բացի գլխավոր գերագույն մեղավորից. Արթուր Վանեցյան
16:33 22/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱջակցում եմ Էդգար Ղազարյանի նախաձեռնությանը, կոչ եմ անում իմ կուսակիցներն և համախոհներին մասնակցել նրա հրավիրված հանրահավաքին.Արթուր Վանեցյան

Партия "Отечество" 5 ноября примет участие во всеармянском митинге 10/31/2022   18:13  |  Лента новостей
Партия "Отечество" 5 ноября примет участие во всеармянском митинге, созываемом движением "Сопротивление". Об этом "ФактИнфо" сообщил пресс-секретарь политсилы Сос Акопян.
В ответ на уточняющий вопрос, будет ли присутствовать на митинге Артур Ванецян, пресс-секретарь отметил: "Полагаю, что да, он тоже будет".
Ранее партия "Отечество" выступила с заявлением, в котором отметила, что будет и дальше вести бескомпромиссную борьбу за международное признание самоопределения народа Республики Арцах и полное восстановление ее безопасности, и в ее обеспечении ключевым актором при поддержке союзных и дружественных государств вновь должна стать Республика Армения.
Партия отметила, что заявление Национального Собрания Республики Арцах от 30 октября текущего года имеет чрезвычайно важное значение с точки зрения обеспечения долгосрочной безопасности двух армянских республик и нашей нации.