Եթե հոկտեմբերի 27-ը չլիներ, Հայաստանն այսօր Իսրայելի նման հզոր պետություն կլիներ.Սասուն Միքայելյանը վստահեցնում է՝ իրենց իշխանությունը բացահայտելու է հոկտեմբերի 27-ի գործը 10/27/2022   14:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօրվա պարտությունը հոկտեմբերի 27-ն էր, որը տեղի ունեցավ նախորդ իշխանությունների օրոք: Եռաբլուրում լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է «Երկրապահ» կամավորականների միության նախագահ Սասուն Միքայելյանը։
ԵԿՄ նախագահը վստահեցրեց, որ իրենց իշխանությունները կբացահայտեն հոկտեմբերի 27-ի գործը.
« Այս գործը պիտի բացահայտվի։ Մինչև հիմա պարզ չի, թե Քենեդուն ով է խփել, բայց մենք փոքր ազգ ենք և պարտավոր ենք բացահայտել, որովհետև պարզ պետք է լինի, թե ինչ կատարվեց 23 տարի առաջ հոկտեմբերի 27-ին», - ասաց Սասուն Միքայելյանը։
Նա նաև հայտարարեց, որ եթե հոկտեմբերի 27-ը չլիներ, Հայաստանն այսօր Իսրայելի նման հզոր պետություն կլիներ.
«Սպարապետի ժամանակ մեր բանակը տարածաշրջանում ամենահզոր և մարտունակ բանակն էր: Սպարապետն այն ժամանակ կարողացավ մեզ բոլորիս միավորել, և մենք, չունենալով բանակ, հաղթանակ տարանք, հետագայում արդեն ԵԿՄ-ի հենքի վրա ձևավորվեց բանակը: Վազգեն Սարգսյանի դերակատարումը այս հարցում շատ մեծ է եղել այս հարցում»,-ասաց Սասուն Միքայելյանը:
10:55 29/06/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱնհայտ կորածների ցավը նույնպես մեծ է մեզ համար, ինչպես հերոսաբար զոհվածներինը. Սասուն Միքայելյան
13:52 08/04/2022  |  Դատական ռեպորտաժներՍասուն Միքայելյանը և Ալեքսանդր Արզումանյանն արդարացվեցին «Մարտի 1»-ի գործով․ Վճռաբեկը բեկանեց վճիռը

Если бы не "27 октября", Армения сегодня была столь же могущественным государством, как Израиль - Микаелян 10/27/2022   14:50  |  Лента новостей
Сегодняшнее поражение – это теракт 27 октября 1999 года, который произошел при прежних властях, заявил в беседе с журналистами в воинском пантеоне "Ераблур" председатель Союза добровольцев «Еркрапа»Сасун Микаелян.
Он заверил, что действующие власти раскроют дело о теракте 27 октября.
"Это дело должно быть раскрыто…Мы обязаны раскрыть, потому что нужно пролить свет на то, что произошло 23 года назад 27 октября", - сказал Сасун Микаелян.
По его словам, если бы не теракт 27 октября, Армения сегодня была столь же могущественным государством, как Израиль.
Он указал, что при спарапете Вазгене Саркисяне армянская армия была самой мощной и боеспособной в регионе. "Спарапет тогда сумел всех объединить, и мы, не имея армии, одержали победу. Уже потом на базе Союза добровольцев "Еркрапа" была сформирована армия. Роль Вазгена Саркисяна в этом вопросе была велика", - сказал Микаелян.