Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Արևելյան Եվրոպայում բրիտանական պաշտպանական բաժանմունքի ղեկավար Փիթ Քրաքֆորդի ղեկավարած պատվիրակության հետ 10/20/2022   14:58  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հոկտեմբերի 20-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Արևելյան Եվրոպայում բրիտանական պաշտպանական բաժանմունքի ղեկավար, ավիացիայի կոմանդոր (գեներալ) Փիթ Քրաքֆորդի ղեկավարած պատվիրակության հետ: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանում Նորին Մեծություն Թագուհու դեսպան պարոն Ջոն Գալագերը:
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և վստահություն հայտնել, որ երկկողմ համագործակցության համար առկա են լայն հնարավորություններ:
Կողմերը քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակը, ինչի շրջանակներում Ա. Գրիգորյանը ներկայացրել է սեպտեմբերի 13-ին ադրբեջանական զորքերի կողմից սանձազերծված ագրեսիան և դրա հետևանքները: Քարտուղարը նաև ընդգծել է Հայաստանի նպատակադրվածությունը տարածաշրջանում հասնելու կայուն անվտանգային միջավայրի ձևավորմանը:

Секретарь Совбеза Армении встретился с делегацией во главе с руководителем британского оборонного отделения в Восточной Европе 10/20/2022   15:27  |  Лента новостей
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 20 октября встретился с делегацией, возглавляемой руководителем британского оборонного отделения в Восточной Европе, командором авиации (генералом) Питом Кракфордом. Об этом сообщает пресс-служба Совбеза РА.
На встрече присутствовал также посол Великобритании в Армении Джон Галагер.
Секретарь Совбеза приветствовал визит делегации в Армению и выразил уверенность, что для двустороннего сотрудничества имеются широкие возможности.
Стороны провели обсуждение по ситуации с региональной безопасностью, в рамках которого Григорян представил развязанную азербайджанскими войсками 13 сентября агрессию и ее последствия. Секретарь Совбеза подчеркнул  стремление Армении достичь формирования стабильной среды  безопасности в регионе.