Պուտինը շնորհավորել է Էրդողանին և թուրք ժողովրդին Ռամադանի մեկնարկի կապակցությամբ․ քննարկվել է թուրք-սիրիական հարաբերությունների կարգավորումը
03/25/2023 16:09
Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Շառլ Միշելի հետ
Հոկտեմբերի 21-27-ը ԵԱՀԿ-ն փորձագետների թիմ կուղարկի Հայաստան 10/19/2022 23:37 | ԼՐԱՀՈՍ
Հոկտեմբերի 21-27-ը ԵԱՀԿ-ն ՀՀ կառավարության հրավերով երկիր կուղարկի կարիքների գնահատման խումբ, հայտնում է ԵԱՀԿ պաշտոնական կայքը: Այս մասին ասված է կազմակերպության կայքում։
Նշվում է, որ թիմի այցի նպատակն է գնահատել իրավիճակը որոշ սահմանամերձ շրջաններում՝ ԵԱՀԿ մանդատի ու փորձի համաձայն և նրա ինտեգրված անվտանգության հայեցակարգի շրջանակներում։
Միջազգային փորձագետներից և ԵԱՀԿ քարտուղարության ներկայացուցիչներից կազմված տեխնիկական թիմը կայցելի հայ-ադրբեջանական սահմանին գտնվող տարածքներ և կխորհրդակցի համապատասխան ազգային և տեղական շահագրգիռ կողմերի, ինչպես նաև տեղում խորհրդակցություններ կանցկացվեն միջազգային գործընկերների հետ:

ОБСЕ направит группу экспертов в Армению 10/20/2022   09:21  |  Лента новостей
По приглашению правительства Армении ОБСЕ 21-27 октября направит в страну группу по оценке потребностей, сообщается на сайте Организации.
Как указывается в сообщении, цель визита – оценить ситуацию в некоторых приграничных районах в соответствии с мандатом и опытом ОБСЕ  и в рамках ее комплексной концепции безопасности.
Техническая группа, состоящая из международных экспертов и представителей секретариата ОБСЕ, посетит районы вдоль армяно-азербайджанской границы и проведет консультации с соответствующими национальными и местными заинтересованными сторонами, а также с международными партнерами на местах.