Իրանը մոտակա ժամանակներս լայնամասշտաբ զորավարժություններ կսկսի Ադրբեջանի հետ սահմանին 10/13/2022   16:57  |  Միջազգային լրահոս
Առաջիկա օրերին Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի ցամաքային զորքերը երկրի հյուսիսային սահմանների մոտ՝ Արաքսի տարածքում լայնամասշտաբ զորավարժություններ կանցկացնեն: Այդ մասին, ParsToday-ի հաղորդմամբ, հայտարարել է
Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի ցամաքային զորքերի հրամանատար, գեներալ Մոհամմեդ Փախփուրը:
Վերջինս նշել է, որ դրանք կանցկացվեն ամենամյա ուսումնական հավաքների պլանի համաձայն՝ ցամաքային զորքերի մարտունակությունը բարձրացնելու համար:
13:21 22/09/2022  |  Միջազգային լրահոսԻրանը, Չինաստանն ու Ռուսաստանը համատեղ զորավարժություն կիրականացնեն այս աշնանը
17:57 04/04/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄարտավարական զորավարժություն
18:46 24/01/2022  |  Միջազգային լրահոսՌուսական նավատորմը խոշոր զորավարժություններ է սկսել Բալթիկայում․ Ծով է դուրս եկել 20 նավ
15:23 18/01/2022  |  Միջազգային լրահոսՌուսաստանը, Իրանը եւ Չինաստանը կիրականացնեն համատեղ ռազմածովային զորավարժություն
18:04 07/11/2021  |  Միջազգային լրահոսԻրանի զինված ուժերը վարժանքներ են անցկացնում Օրմուզի նեղուցի շրջանում

Иран в ближайшие дни проведет масштабные военные учения на границе с Азербайджаном 10/13/2022   17:30  |  Лента новостей
Сухопутные войска Корпуса стражей Исламской революции (КСИР) в ближайшие дни проведут масштабные военные учения на северных границах страны, в районе Аракса. Об этом, как передает издание ParsToday, сообщил командующий сухопутными войсками КСИР генерал Мохаммад Пакпур.
Как отметил генерал, масштабные военные учения проводятся в соответствии с годовым планом с целью повышения боеспособности сухопутных войск КСИР.