Անդրբեջանցիներն Արցախում գողացել են խոշոր եղջերավոր անասուններ և ձի.հարուցվել է քրեական գործ 10/07/2022   10:44  |  Քրեական խրոնիկոն
Անդրբեջանցիներն Արցախում գողացել են խոշոր եղջերավոր անասուններ և ձի։ Այս մասին հայտնում են Արցախի քննչական կոմիտեից։
«ԱՀ քննչական կոմիտեի տարածքային քննչական վարչության Ասկերանի շրջանի քննչական բաժնում վարույթ է ընդունվել 2022թ սեպտեմբերի 7-ից 12-ն ընկած ժամանակահատվածում Արցախի Հանրապետության Շուշիի շրջանի Հին Շեն համայնքի վարչական տարածքի բլրի վրա տեղակայված ադրբեջանական հենակետում գտնվող ադրբեջանցիների կողմից, մոտ 150 մետր հեռավորությամբ գտնվող նույն համայնքի տարածք իջնելու և համայնքի բնակիչներին պատկանող, ընդհանուր՝ 2.025.000 ՀՀ դրամ գումարի 4 գլուխ խոշոր եղջերավոր և 1 գլուխ ձի գաղտնի հափշտակելու դեպքի առթիվ ԱՀ քրեական օրենսգրքի 183-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 2-րդ կետերով հարուցված քրեական գործը։

Азербайджанцы похитили в Арцахе крупный рогатый скот и лошадь: СК возбудил уголовное дело 10/07/2022 10:58 | Криминальная хроника
Азербайджанцы похитили из села Хин Шен в Арцахе крупный рогатый скот и лошадь. Об этом сообщает Следственный комитет Республики Арцах.
Следственный отдел СУ СК Арцаха по Аскеранскому району принял к производству уголовное дело по факту хищения азербайджанцами 4 голов крупного рогатого скота и одной лошади, которые принадлежат жителям общины. Сумма ущерба оценивается в 2.025.000 драмов.
Кража была совершена в период с 7 по 12 сентября. Уголовное дело возбуждено по пунктам 1 и 2 части 2 статьи 183 УК Республики Арцах. Следствие продолжается.