Դավիթ Բաբայանը հանդիպել է ԱՄՆ Հայ իրավաբանական միության ներկայացուցիչների հետ 09/27/2022   10:29  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության արտաքին գերատեսչության ղեկավար Դավիթ Բաբայանը սեպտեմբերի 26-ին հանդիպել է ԱՄՆ Հայ իրավաբանական միության (Armenian Bar Assosiation) մի խումբ ներկայացուցիչների հետ՝ ղեկավար Լյուսի Վարպետյանի գլխավորությամբ։
Արցախի ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ քննարկվել են Արցախյան հիմնախնդրին, համահայկական կապերի ամրապնդմանը վերաբերող հարցեր։
Նախարար Բաբայանը կարևորել է Հայ իրավաբանական միության գործունեությունը իրավական, տեղեկատվական բնագավառներում, ինչպես նաև ներդրումը՝ Արցախի շահերի պաշտպանության գործում։
Հանդիպմանը ներկա են գտնվել նաև ԱՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Լեռնիկ Հովհաննիսյանը և ԱՄՆ-ում ու Կանադայում ԱՀ Մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը։
12:50 20/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախը երբեք չի լինելու Ադրբեջանի կազմում. Բռնապետական Ադրբեջանի, Թուրքիայի և միջազգային ահաբեկիչների ագրեսիվ և ցեղասպան քաղաքականությունն Արցախի նկատմամբ հղի է լուրջ մարտահրավերներով.Բաբայան
10:51 20/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԴավիթ Բաբայանը դասախոսությամբ հանդես է եկել Ջորջ Վաշինգտոնի համալսարանում

Глава МИД Арцаха встретился с представителями Ассоциации армянских юристов США 09/27/2022   10:37  |  Лента новостей
Глава внешнеполитического ведомства Республики Арцах Давид Бабаян 26 сентября встретился с группой представителей Ассоциации армянских юристов США во главе с председателем Люси Варпетян.
Как сообщает пресс-служба МИД Арцаха, в ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся арцахской проблемы, укрепления общеармянских связей.
Министр подчеркнул важность деятельности Ассоциации армянских юристов в правовой и информационной сферах, а также вклад организации в дело зашиты интересов Арцаха.
На встрече также присутствовали замминистра образования, науки, культуры и спорта Арцаха Лерник Ованнисян и постоянный представитель Республики Арцах в США и Канаде Роберт Аветисян.