ԱԳ նախարար Դավիթ Բաբայանը մասնակցել է Բըրբանքի Սուրբ Ղևոնդ Մայր տաճարում մատուցված պատարագին 09/26/2022   10:41  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար  Դավիթ Բաբայանը սեպտեմբերի 25-ին ներկա է գտնվել Բըրբանքի Սուրբ Ղևոնդ Մայր  տաճարում մատուցված պատարագին։ Այս մասին տեղեկացնում են ԱՀ ԱԳ նախարարությունից։
Նախարարը հանդիպում է ունեցել Հայ Առաքելական եկեղեցու Հյուսիսային Ամերիկայի Արևմտյան թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Հովնան Արքեպիսկոպոս Դերդերյանի հետ։
Հանդիպման ընթացքում արծարծվել են Արցախի ներկա իրավիճակին, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացին, տարածաշրջանային զարգացումներին, Հայրենիք-Սփյուռք կապերին վերաբերող հարցեր։
Դավիթ Բաբայանն ընդգծել է Հայ Առաքելական եկեղեցու կարևորագույն դերակատարությունը պետականաշինության և Սփյուռքում ազգային ինքնության պահպանման գործում։
12:50 20/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախը երբեք չի լինելու Ադրբեջանի կազմում. Բռնապետական Ադրբեջանի, Թուրքիայի և միջազգային ահաբեկիչների ագրեսիվ և ցեղասպան քաղաքականությունն Արցախի նկատմամբ հղի է լուրջ մարտահրավերներով.Բաբայան
10:51 20/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԴավիթ Բաբայանը դասախոսությամբ հանդես է եկել Ջորջ Վաշինգտոնի համալսարանում

Глава МИД Арцаха принял участие в литургии в Кафедральном соборе Св. Гевонда в Бербанке 09/26/2022   11:20  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян 25 сентября присутствовал на литургии в Кафедральном  соборе Св. Гевонда в Бербанке. Об этом сообщает пресс-служба МИД Арцаха.
Министр встретился с предстоятелем Западной епархии Северной Америки Армянской Апостольской Церкви Его Преосвященством архиепископом Овнаном Дердеряном.
В ходе встречи были затронуты вопросы, касающиеся нынешней ситуации в Арцахе, процесса урегулирования азербайджано-карабахского конфликта, региональных развитий, связей Родина-Диаспора.
Давид Бабаян подчеркнул важную роль Армянской Апостольской Церкви в деле государственного строительства и сохранения в Диаспоре национальной идентичности.