Հակառակորդը ականանետեր ու խոշոր տրամաչափի զինատեսակներ է կիրառել, հայկական կողմն ունի մեկ վիրավոր. Պն 09/21/2022   22:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սեպտեմբերի 21-ին, ժամը 20:00-ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները ականանետերի և խոշոր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակների կիրառմամբ կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ: Պատասխան գործողություններով հակառակորդի կրակը լռեցվել է: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Հայկական կողմից կա մեկ վիրավոր: Ժամը 21:30-ի դրությամբ իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին կայուն է, կրակոցներ չկան:

Азербайджанские ВС обстреляли армянские позиции из минометов, есть раненый - Минобороны 09/21/2022   22:20  |  Лента новостей
21 сентября около 20:00 подразделения ВС Азербайджана открыли огонь из минометов и крупнокалиберного стрелкового оружия по армянским позициям, расположенным на восточном участке армяно-азербайджанской границы. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.
Отмечается, что ответными действиями огонь противника был подавлен. У армянской стороны есть один раненый.
"По состоянию на 21:30 обстановка на армяно-азербайджанской границе стабильная, обстрелов нет", - говорится в сообщении.
15:50 21/09/2022  |  Лента новостейВооружены и готовы к самообороне: вице-губернатор рассказала об обстановке в Сюнике
11:55 21/09/2022  |  Лента новостейМиссия ОДКБ во главе с генсеком Засем встретилась с секретарем Совбеза Армении