Ցանկացած երկիր ինքն է որոշում իր ճակատագիրը, իսկ նրանց ազգային ինքնիշխանությունը և տարածքային ամբողջականությունը պետք է հարգվեն․ Ռաիսին՝ Էրդողանին 09/17/2022   13:09  |  Միջազգային լրահոս
Իրանի նախագահ Իբրահիմ Ռաիսին Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ հանդիպմանը հայտարարել է, որ Իրանը չի ընդունի միջազգայնորեն ճանաչված, պատմական և աշխարհաքաղաքական սահմանների որևէ փոփոխություն։ Այդ մասին հաղորդում է Mehr գործակալությունը։
Ռաիսին Էրդողանի հետ երկկողմ հանդիպում է ունեցել Սամարղանդում անցկացվող Շանհայի համագործակցության կազմակերպության համաժողովի շրջանակում։
Տարածաշրջանում մեր քաղաքականության հիմքը հանդիսանում է այն, որ ցանկացած երկիր ինքը պետք է որոշի իր ճակատագիրը, իսկ նրանց ազգային ինքնիշխանությունը և տարածքային ամբողջականությունը պետք է հարգվեն»,-ընդգծել է Ռաիսին։

Раиси заявил Эрдогану о неприемлемости изменения границ в регионе 09/17/2022   16:14  |  Лента новостей
Президент Ирана Эбрахим Раиси в ходе встречи с президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом в Самарканде заявил, что Тегеран назвал любое изменение международных, исторических и геополитических границ в регионе неприемлемым, сообщает Mehr.
Раиси провел двустороннюю встречу с Реджепом Тайипом Эрдоганом на полях саммита Шанхайской организации сотрудничества (ШОС) в Самарканде.
"В основе нашей политики в регионе лежит принцип, согласно которому каждая страна сама должна определять свою судьбу, а их национальный суверенитет и территориальная целостность должны уважаться", — подчеркнул Раиси.
10:07 17/09/2022  |  Лента новостейПолитика Азербайджана углубилась, доходя до откровенного фашизма: экс-омбудсмен Армении о шокирующих преступлениях Баку