Վիտալի Բալասանյանը դիմել է խաղաղապահներին՝ պահանջելով արգելել ադրբեջանցի եւ այլ երկրների լրագրողների մուտքը՝առանց Արցախի ԱԽ համաձայնության 08/19/2022   11:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանը դիմել է Հանրապետությունում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարին և պահանջել արգելել խաղաղապահ զորակազմի պատասխանատվության գոտում, առանց Արցախի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի և խաղաղապահ զորակազմի համաձայնության, ադրբեջանցի և այլ երկրների զանգվածային լրատվական միջոցների մուտքը։ «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնել է Արցախի անվտանգության խորհրդի գրասենյակը։
Հիշեցնենք, որ վերջերս «Haqqin.az» էլեկտրոնային լրատվական միջոցի աշխատակից Էյնուլա Ֆաթուլաևն այցելել է՝ Արցախի Հանրապետության Բերձոր քաղաք և Աղավնո գյուղ ու նկարահանումներ իրականացրել, ինչի մասին Արցախի իշխանությունները տեղյակ չեն եղել։
23:37 18/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի ընդդիմադիր պատգամավորները կհանդիպեն խաղաղապահների ղեկավարությանը
23:53 17/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՔանի դեռ նոր ճանապարհը չի գործարկվել, ռուս խաղաղապահները գործող միջանցքից ոչ մի սանտիմետր չեն տեղաշարժվի. ՌԴ դեսպանորդ. Ազատություն
13:21 10/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի ԱԽ գրասենյակը հայտնել է, թե ինչու է Բալասանյանը ՌԴ խաղաղապահների և Ադրբեջանի ներկայացուցիչների հետ այցելել Բերձոր
20:49 09/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԼՂ-ում խաղաղապահ զորախմբի պատասխանատվության գոտում խախտումներ չեն արձանագրվել. ՌԴ ՊՆ
21:58 07/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը Սոթքում խախտել է հրադադարի ռեժիմը. ՌԴ ՊՆ-ն հաստատում է
22:35 05/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԼՂ-ում խաղաղապահ զորախմբի պատասխանատվության գոտում խախտումներ չեն արձանագրվել. ՌԴ ՊՆ

Виталий Баласанян обратился к миротворцам с требованием запретить въезд азербайджанским журналистам без согласия СБ Арцаха 08/19/2022   12:09  |  Лента новостей
Секретарь Совета безопасности Арцаха Виталий Баласанян обратился к командующему дислоцированным в республике российским миротворческим контингентом с требованием запретить азербайджанским журналистам и представителям СМИ из других стран въезд в зону ответственности миротворческих сил без согласия Совета безопасности Республики Арцах и миротворческого контингента. Об этом "ФактИнфо" стало известно из сообщения офиса Совбеза Арцаха.
Напомним, на днях сотрудник электронного издания "Haqqin.az" Эйнулла Фатуллаев посетил город Бердзор и село Ахавно Республики Арцах и провел съемки без ведома властей Арцаха.