Տեղի ունեցածը ծանր ողբերգություն է. Ռոբերտ Քոչարյան 08/15/2022   21:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը ցավակցական ուղերձ է հղել «Սուրմալու» առեւտրի կենտրոնում տեղ ունեցած պայթյունի ու դրան հաջորդած խոշոր հրդեհի կապակցությամբ։
«Տեղի ունեցածը ծանր ողբերգություն է։ Ցավակցում եմ զոհերի հարազատներին»,- նշվում է Ռոբերտ Քոչարյանի ուղերձում։
Հիշեցնենք, որ «Սուրմալու» առեւտրի կենտրոնում օգոստոսի 14-ին տեղի ունեցած պայթյունից հետևանքով կա 7 զոհ, անհետ կորած է համարվում 22 քաղաքացի, որոնցից 6-ը՝ Իրանի, մեկը՝ ՌԴ քաղաքացի է։ Որոնողական աշխատանքներին մասնակցում է 350 փրկարար, նրանց օգնում է նաև մոտ 150 կամավոր։ Տուժածների ընդհանուր թիվը, ըստ ԱԻՆ-ի, 61 է։
21:03 15/08/2022  |  Արտակարգ պատահարներԱԻՆ-ը չի հաստատում ողջ մնացած քաղաքացու հայտնաբերելու մասին տեղեկությունը, բայց նշում է՝ ձայներ լսվել են

Произошедшее является тяжелой трагедией - Роберт Кочарян 08/15/2022   21:50  |  Лента новостей
Второй президент Армении Роберт Кочарян выразил соболезнования родным погибших в результате взрыва и крупного возгорания в торговом центре “Сурмалу” в Ереване.
“Произошедшее является тяжелой трагедией. Соболезную родным погибших”, – отметил он на своей странице в соцсети Facebook.
По последним данным, в результате взрыва в ТЦ “Сурмалу” в Ереване погибли 7 человек, 22 человекa числятся без вести пропавшими, среди них – шестеро граждан Ирана и одна гражданка РФ. В поисковой  операции принимают участие 350 спасателей. Им помогает также около 150 человек. По данным МЧС, общее число пострадавших составляет 61.