Օգոստոսի 12-ից ապամոնտաժվելու է Բագրատունյաց պող.-Արտաշիսյան փող. խաչմերուկի վերգետնյա հետիոտնային անցումը 08/11/2022   16:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
Բագրատունյաց պող.-Արտաշիսյան փող. խաչմերուկի վերգետնյա հետիոտնային անցման ապամոնտաժման աշխատանքներով պայմանավորված, 1 ամսով՝ փուլային տարբերակով փակ կլինի Բագրատունյաց պողոտայի՝ անցմանը հարակից մեկական երթևեկելի գոտի:
Գործընթացի առաջին փուլում կփակվի Բագրատունյաց պողոտայից Երևանյան լիճ ուղղության 1-ին գոտին: Տրանսպորտային հոսքերի անցանելիությունը կապահովվի 2-րդ և 3-րդ երթևեկելի գոտիներով: Այդուհետ, 2-րդ գոտու փակման պարագայում երթևեկությունը կիրականացվի 1-ին և 3-րդ գոտիներով, իսկ 3-րդ գոտու փակվելու դեպքում երթևեկելի կլինեն 1-ին և 2-րդ գոտիները: Նույն սկզբունքով վերգետնյա անցման ապամոնտաժման ընթացքում կփակվի հանդիպակաց ճանապարհը (Երևանյան լճից Բագրատունյաց պողոտա եկող ուղղության մեկական երթևեկելի գոտին):
Հետիոտնային անցումը Բագրատունյաց պողոտայի մի մայթից մյուսը ժամանակավորապես կտեղափոխվի նույն փողոցի՝ Բագրատունյաց պող.- Չեխովի փողոցի հարակից հատված՝ մինչև աշխատանքների ավարտը:
Պատճառվող ժամանակավոր անհարմարության համար հայցում ենք ձեր ներողամտությունը:
10:27 10/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՓողոցներում տեղադրված կանգնակները հեռացվում են, տեղադրողները՝ տուգանվում
12:41 08/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎերանորոգվում են երևանյան շատրվանների պոմպերը
15:50 25/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանում ընդհանուր առմամբ կկառուցվի շուրջ 100 նոր հիդրանտ ևս 150-ը կնորոգվի
13:22 25/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանի Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանը նոր ղեկավար ունի
09:27 29/06/2022  |  ՄամուլԻնքնագլորների գործածության համար որևէ կառույց պատասխանատվություն չի կրում. մտահոգիչ վիճակագրություն. «Ժողովուրդ»

Надземный пешеходный переход на одном из оживленных перекрестков Еревана будет демонтирован с 12 августа 08/11/2022   17:04  |  Информационная платформа
Надземный пешеходный переход на пересечении проспекта Багратуняц и улицы Арташисян в Ереване будет демонтирован с 12 августа. Об этом сообщает пресс-служба мэрии Еревана
В связи с проведением работ по демонтажу на 1 месяц поэтапно будут закрыты полосы движения участке проспекта Багратуняц, прилегающие к переходу.
На первом этапе будет закрыта первая полоса, ведущая от проспекта Багратуняц к Ереванскому озеру. Проезд транспорта будет обеспечен по 2-й и 3-й полосам. При закрытии 2-й полосы, движение будет осуществляться по 1-й и 3-й полосам. В случае же закрытия 3-й полосы можно будет проехать по 1-й и 2-й полосам. По тому же принципу на период демонтажа надземного перехода закроется встречная дорога (по одной полосе в направлении от Ереванского озера в сторону проспекта Багратуняц)..
Пешеходный переход с одной стороны проспекта Багратуняц на другую временно до окончания работ будет перемещен на перекресток с улицей Чехова.  В столичной администрации принесли извинения за временные неудобства.